Лікування пігментації

Пігментні плями на шкірі (вітіліго) – це сигнал організму про неполадки в його роботі….

Гіперпігментація – виникає при надмірному відкладенні пігменту (меланіну) в шкірі. Плями не зникають, чим відрізняються від засмаги. Бувають генетично обумовлені (веснянки), пост запальні (після псоріазу, червоного лишаю, склеродермії), викликані прийомом лікарських засобів чи дією хімічних речовин, чи при надмірній інсоляції. Вітіліго – це різновид шкірної хвороби, коли дерма втрачає пігментацію природного походження на тлі руйнування меланіну. В результаті цього процесу деякі ділянки шкіри втрачають колір, що і створює ефект білих плям або строкатості. У лікарській практиці, крім назви «вітіліго», можна зустріти ще одну постанову цієї шкірної патології, яке звучить як «лейкодерма». Якщо звернутися до латині, то можна зрозуміти походження цього слова – в перекладі воно означає «біла шкіра».

Що стосується статистики, то від вітіліго за деякими даними страждає до 1% населення Землі. Хвороба не залежить від конкретної популяції, проте у темношкірих людей плями помітніші. Найчастіше, вітіліго маніфестує у віці від 10 до 30 років, на цей період припадає до 50% всіх випадків виявлення патології.

Нерідко пігментація розвивається при:

• тяжких соматичних захворюваннях;

• при порушенні роботи залоз внутрішньої секреції (наднирників, щитовидної та статевих залоз);

• пухлинах гіпофізу;

• при захворюваннях печінки й жовчних шляхів;

• при тривалих інтоксикаціях;

• при різних хронічних інфекціях (туберкульоз, малярія);

• в результаті порушення обміну речовин або вітамінного балансу, на деяких ділянках шкіри, особливо на обличчі, шиї, кистях рук можуть з’являтися пігментні плями;

• під час або після вагітності.

По виду пігментних плям і місцю їхнього розташування досвідчений дерматолог може правильно їх оцінити, визначити хворий орган, та провести адекватне лікування.

Не зволікайте, вчасно зверніться по допомогу до лікаря-спеціаліста!

Медицина не стоїть на місці, і методи лікування вітіліго постійно удосконалюються. До нових способів боротьби з хворобою відносять:

Лікування з використанням лазера, або лазеротерапія. При цьому на уражені ділянки шкіри впливають випромінюванням, що має певну довжину хвилі. Цей метод схожий з фототерапією. Найбільшого ефекту вдається досягти при лікуванні локальних форм хвороби (для хворих з сегментарної, фокальній і вульгарною формами), коли пацієнт страждає від вітіліго не більше, ніж п’ять років. Тривалий час під лазером проводити не доведеться, початкові процедури займають всього декілька секунд;

Зробити плями менш помітними допомагає процедура відбілювання шкіри. При цьому відбувається вирівнювання її тону. З цією метою використовують різні ін’єкції.

Хірургічне втручання (меланоцитарними трансплантація). Якщо вітіліго не вразило великі ділянки шкіри, то можна звернутися до хірургічного втручання. Але цей метод загрожує ускладненнями у вигляді відторгнення і нагноєння трансплантованих ділянок. До того ж, жоден лікар не в змозі гарантувати стійкий і тривалий ефект;

Запис на прийом