Що важливо знати про татуаж брів

Що важливо знати про татуаж брів: тіньова і волоскова техніка, чим поганий мікроблейдинг, про що варто пам'ятати якщо Ви зважились на татуаж, та чого не можна робити ні в якому разі після процедури та кому татуаж, взагалі противопоказаний?

Позначки:

Зараз популярний татуаж, який виглядає натурально, як ніби Ви злегка підфарбували брови олівцем або тінями. Про такий татуаж Вам ніколи не скажуть «о, у тебе татуаж?». Перманентний макіяж сьогодні – це високохудожня процедура, що вимагає від хорошого майстра великої кваліфікації, вродженого смаку і, бажано, медичної освіти.

Примітка: перманентний макіяж (татуаж) виконується за допомогою спеціальних машинок для перманентного макіяжу. З їх допомогою пігмент вносять в поверхневий шар шкіри за допомогою зворотно-поступального руху голки.

Які бувають види татуажу і які з них вважаються сучасними, а які вже віджили своє?

Існує 3 основних види татуажу:

волоскова техніка (коли промальовується кожен волосок за певною схемою);
→ тіньова розтушовка (коли створюється ефект підфарбованих тінями або олівцем брів);
→ змішана техніка (коли вимальовуються волоски і між ними кладеться тінь).

Волоскова техніка перманентного макіяжу може бути виконана апаратним методом або ручним (мікроблейдинг). При роботі з апаратом для перманентного макіяжу відбувається наступне: голка проколює шкіру (кілька тисяч разів на хвилину), входить і виходить з неї, створюючи таким чином величезну кількість міні-проколів і кожен раз віддаючи невелику кількість пігменту в шкіру. Іншими словами, ми отримуємо ефект перфорованої шкіри.

Що ж відбувається при мікроблейдингу?
Шкіра розрізається лезом до шару дерми, як скальпелем. Потім в ці надрізи вноситься пігмент.
А що таке надріз? Це пошкодження верхнього шару шкіри, що супроводжується виділенням крові і рубцюванням. Якщо хірург після проведеної операції не зашиє шкіру, то вона зарубцюється грубо, широко і некрасиво, так як на місці надрізу утворюється велика кількість сполучної тканини.

Поки ми маємо справу з мікроблейдингом, мова йде, звичайно про мікрошрами! Саме через травматичність багато досвідчених майстрів відмовилися від нього на користь апаратного волоскового методу.

Метод тіньової розтушовки. Тіньова техніка виконується за допомогою машинки для перманентного макіяжу: тут голкою легкими рухами заповнюється вся поверхня брови. Зараз тенденція така, що всі майстри намагаються заповнювати брову уникаючи різких кутів і чітких ліній, щоб у брови був градієнт від світлого до темного, тим самим надаючи природності татуажу.

Техніка тіньової розтушовки підходить для будь-якого типу шкіри.

Змішана техніка. Змішана техніка татуажу поєднує в собі волоскову і тіньову. Тобто, майстер промальовує волоски, а потім відтіняє їх. Це виглядає дуже круто, але така техніка вимагає великої майстерності. Відповідно, вона і коштує дорожче. Згодом волоски втратять свою різкість, татуаж буде виглядати як тіньова розтушовка.

Як підбираються відтінки фарби при татуажі? Скільки існує базових відтінків?

Тема кольорів і відтінків тут нескінченна, тому що перманентний макіяж це по суті мистецтво. Але в принципі, для роботи може бути досить і близько 5-6 відтінків.

Шкіра кожної людини є колірним фільтром, який надає свій відтінок пігменту. Тобто, майстер може покласти один і той же пігмент різним людям і у них він заживе різним кольором – у когось він буде тепліше, у когось холодніше.

Брюнеткам кладеться прохолодний темно-коричневий колір (чорним кольором в сучасному татуажі ніхто не працює, тому що найчастіше він йде в холод), шатенкам – теплий шоколадний, блондинкам світліший медовий відтінок. Сіро-коричневий підходить тим, у кого волосся попелястого відтінку. Інтенсивність кольору варіюється за допомогою щільності нанесення пігменту.

Чи можна за допомогою татуажу трохи змінити форму брів?

Татуаж дозволяє виправити асиметрію. Але краще малювати форму найбільш наближену до природної, тому що якщо сильно змінити форму, це буде помітно. А легка асиметрія легко виправляється.

Зробивши татуаж, він швидко Вам набрид, або якщо незадоволені результатом, що в таких випадках робити?

Почекати, поки татуаж стане світліше (в залежності від щільності від 6 до 18 міс), або видалити лазером.

А брови залишаться після лазера?

Так звичайно! Лазерне видалення – найбільш щадна процедура видалення татуажу і тату.

Як потрібно готуватися напередодні процедури татуажу?

Перед процедурою не можна пити міцний чай, каву, не вживати алкоголь (це впливає на кровотік, від чого анестезія може гірше подіяти). Також при будь-якому  стресі чи вірусній інфекції, прийом антибіотиків перед процедурою краще відкласти. Існує ще ряд індивідуальних протипоказань.

Протипокази до татуажу:

 • Цукровий діабет;
 • Захворювання пов’язані із пониженим згортанням крові;
 • Епілепсія;
 • Вагітність та період лактації;
 • Запальні захворювання шкіри в зоні бажаного татуажу;
 • Герпес в стадії загострення;
 • Високий артеріальний тиск;
 • Келоїдні рубці;
 • Новоутвори невідомої етіології;
 • Онкологічні захворювання;
 • Період менструації;
 • Важкі соматичні захворювання;
 • ВІЧ;

Примітка: будьте обачними при виборі майстра по перманентному макіяжу. Не соромтесь запитати про всі переваги та недоліки обраної техніки. Хороший майстер завжди відповість на усі питання без ухилянь!

Скільки триває процедура і що відбувається з бровами після?

Триває процедура десь близько 1,5 – 2,5 години. Після процедури потрібно кілька разів протягом дня обробляти брови лікарським препаратом, який Вам припише лікар, і після цього тиждень не мочити зону татуажу.

Після татуажу ні в якому разі не можна:

приймайте гарячої ванни, бані, сауни, басейн та солярій протягом 10 днів;
– знімати самостійно кірочку;
 користуватись косметикою інтенсивно та кремами з кислотами;
 не варто зловживати спиртним;
 в цей період не варто робити агресивних косметичних процедур: пілінг, апаратну чистку.
 якщо Ви запланували поїздку на море, то варто перенести процедуру.

Що відбувається з бровами після процедури?

Шкіра на місці татуажу оновлюється і лущиться, так як все-таки на ній є мікротравми. Також відходить пігмент, який лежав у верхньому шарі епідермісу, і через тиждень татуаж світлішає, тому що наростає нова, більш щільна, молода шкіра. По закінченню місяця після татуажу закінчується процес регенерації шкіри – вона повністю оновлюється і нарешті проявляється правильний відтінок пігменту. Якраз в цей час Ви зможете побачити, як Ваші брови в результаті будуть виглядати, при потребі зробити корекцію.

А корекцію навіщо робити?

Без корекції процедура не вважається завершеною. Справа в тому, що у кожної людини шкіра індивідуально сприймає пігмент. Залежно від шкіри, після загоєння інтенсивність кольору зміниться на 20-70%. На корекції майстер додає яскравість або фарбує ті місця, де пігмент погано проявився.

А як вибрати хорошого майстра і не помилитися?

Дивитися на роботи. У хорошого майстра має бути своє портфоліо, але буває і таке, що фото робіт крадуть. Ви завжди можете написати людям, які залишили відгуки на офіційних сторінках у соціальних мережах, запитавши все що Вас цікавить. Це нормально. Або ж написати майстру, не хай він скине фото своїх робіт. Хороший майстер зобов’язаний відповісти на усі запитання без ухилянь.

Які можливі негативні наслідки після татуажу? Роздратування або алергія, наприклад?

Випадки алергії виникають дуже рідко. Чи не 1 з 1000 і рідше. Справа в тому, що всі пігменти американські або європейські, а там дуже високі стандарти виробництва, вони проходять жорстке тестування і перевіряються на шкірі.

Показання до татуажу?

У жінок зрілого віку під впливом гравітаційного птозу опускаються хвостики брів, і це надає особі сумний вираз. У такому випадку за допомогою татуажу можна скорегувати цю проблему, піднявши хвостики брів.

Якщо у вас немає своїх брів або частини брів, або очевидні проблеми з формою і симетрією – теж можна сміливо йти на процедуру перманентного макіяжу.

Ваша заявка прийнята!
Наш адміністратор Вам якнайшвидше зателефонує
та дасть відповідь на усі питання.

Залиште свій номер телефону та наш адміністратор Вам
як найшвидше зателефонує та дасть відповідь на усі питання.

+38

Ваша заявка прийнята!
Наш адміністратор Вам якнайшвидше зателефонує
та дасть відповідь на усі питання.

Залиште свій номер телефону та наш адміністратор Вам
як найшвидше зателефонує та дасть відповідь на усі питання.

+38

Ваша заявка прийнята!
Наш адміністратор Вам якнайшвидше зателефонує
та дасть відповідь на усі питання.

Залиште свій номер телефону та наш адміністратор Вам
як найшвидше зателефонує та дасть відповідь на усі питання.

+38

Ваша заявка прийнята!
Наш адміністратор Вам якнайшвидше зателефонує
та дасть відповідь на усі питання.

Залиште свій номер телефону та наш адміністратор Вам
як найшвидше зателефонує та дасть відповідь на усі питання.

+38