Чи безпечні новоутвори на шкірі?

Постійний контроль за здоров’ям, вчасна діагностика та сучасні методи онкологічного лікування — ось запорука міцного здоров'я!

Позначки:

Наша шкіра — найбільший орган і він перебуває у постійному контакті з навколишнім середовищем. Це є причиною її постійного (часто навіть непомітного для нас) пошкодження через, наприклад, ультрафіолет. Але за певних умов, на шкірі з’являються новоутворення. 

 

Постійний контроль за здоров’ям, вчасна діагностика та сучасні методи онкологічного лікування — ось запорука успішного одужання. А онкологічна хірургія – це спосіб видалити новоутворення надійно та безпечно. Досягнення косметичного ефекту — це теж важливе завдання, якого наші хірурги досягають щодня. 

 

Чи можуть у мене виникнути новоутворення на шкірі? 

 

Це досить поширене явище. Сприятливими факторами для розвитку новоутворів є спадковість, ультрафіолетове, радіаційне або рентгенівське випромінювання, певні віруси, постійна травматизація шкіри, укуси комах, ослаблений імунітет. 

 

Які види новоутворень лікує онкохірургія шкіри? 

 

Папілома.Це доброякісне утворення. Зазвичай воно невеликого розміру (від 0,1 мм до 9 мм) та має тілесне або буре забарвлення. Найхарактерніші локації на тілі для папілом — пахви, статеві органи, груди, шия та спина. Ціну на видалення папілом ви можете дізнатися при записі на прийом. 

Фіброма.Доброякісне, щільне, безболісне утворення, що складається з волокнистої сполучної тканини. Може утворитися на будь-якій ділянці шкіри або слизових, але частіше з’являється на голові і тулубі. 

Дерматофіброма.Рожеві, червоні, коричневі або сірі новоутворення. У них невеликий діаметр(1-2 см). При торканні вони нагадують камінець під шкірою. Зазвичай не викликають дискомфорту, але інколи можуть свербіти чи боліти. 

Атерома.Це кіста підшкірної сальної залози. Вона не несе загрози здоров’ю та життю і не спричиняє болю, але створює косметичний дефект. В народі її ще називають «жировик». Видалення жировика у Львові можна здійснити в нашій клініці. 

Ліпома.Доброякісне новоутворення, яке утворюється з жирової тканини під шкірою. Ліпоми бувають поодинокі і множинні. Може локалізуватися на будь-якій частині тіла, окрім долонь і стоп. Зростає повільно та безболісно. 

Гемангіома.Це доброякісна пухлина судин, найчастіше розвивається у дітей. На вигляд це потовщення, яке виділяється над шкірою. Для гемангіоми характерний дуже швидкий і непередбачуваний розвиток. Найчастіше локалізується на голові і шиї, іноді на внутрішніх органах. Гемангіома з’являється відразу після народження у дівчаток частіше, ніж у хлопчиків. Хірургічне видалення гемангіоми якісно усуває проблему. 

 

Коли пора звертатися до хірурга?

 

Не затягуйте з візитом до лікаря, якщо: 

 • Контури новоутворення стали розмитими 
 • Новоутворення збільшилося чи навпаки зменшилося 
 • Змінився його колір 
 • З його поверхні стали випадати волосинки
 • Новоутворення кровоточить 
 • На його поверхні з’явилися тріщинки 
 • Консистенція новоутворення змінилася 
 • На цій ділянці з’явилося запалення та свербіж 

 

Рекомендовано видаляти доброякісні новоутворення, якщо: 

 

 • Воно знаходиться на ділянках тіла, які не захищені від сонячних променів (обличчя, шия, руки). 
 • У вашій сім’ї були випадки раку шкіри. 
 • Новоутворення часто травмуються. 
 • На невеликій ділянці шкіри є близько 20 родинок. 

 

Діагностика та лікування 

 

Рекомендується обстежувати шкіру та новоутворення кожного року з метою профілактики та одразу, якщо помітили зміни в її розмірі, кольорі тощо. Своєчасне обстеження допомагає попередити проблеми зі здоров’ям в подальшому та досягти найкращих результатів лікування. 

Хірург повністю видаляє уражені клітини (захоплюючи при цьому невелику частину здорових). 

Хірурги клініки Новодерм ефективно видаляють новоутворення шкіри, використовуючи новітні методики та обладнання. Результатом є повне усунення проблеми без ризику рецидивів. 

Запишіться на прийом для діагностики та консультації у найкращих спеціалістів Львова.