Дефіцит естрогену

Естроген справедливо називають гормоном молодості і краси. Коли його рівень в організмі падає, то жінка починає швидше старіти, знижується розумова активність, з'являються проблеми з пам'яттю, підвищується ризик атеросклерозу і гіпертонії.

Позначки:

Естроген виконує в організмі кілька важливих функцій, наприклад, впливає на ритм роботи серця, регулює процес зачаття і виношування і дитини, відповідає за засвоєння кальцію і зростання кісток, і, що дуже важливо, кількість цього статевого гормону в організмі навіть визначає зовнішній вигляд жінки.

Як проявляється недолік естрогенів в жіночому організмі?

⇒ Жінки можуть страждати від дратівливості;

⇒ Мати проблеми з травною системою, таких як здуття живота, утворення газів, дискомфорт;

⇒ Недостатнє вироблення естрогену може викликати остеоартрит, приводячи до появи болю, набряклості і тугорухливості в суглобах;

⇒ Іноді жінки зі зниженим виробленням естрогену стикаються з короткочасною втратою пам’яті або поганою пам’яттю в цілому;

⇒ Низький рівень естрогену здатний приводити до безпліддя, відсутності менструації, нерегулярним місячним, відсутності овуляції;

⇒ Знижений естроген нерідко призводить до втрати кісткової тканини. Унаслідок недостатності естрогену у жінок підвищується ймовірність розвитку остеопорозу;

⇒ Основні побічні ефекти зниженого рівня естрогену – це зменшення сексуального потягу, біль під час статевого акту, сухість та свербіж у піхві.

У жінок виділяють три види естрогенів:

Естрон. Із мінімальним впливом на організм;
Естрадіол. Основний естроген, який синтезується з тестостерону і у великій кількості знаходиться у крові;
Естріол. Вплив цього гормону зростає в період вагітності.
Усі вони утворюються з андрогенів під впливом складних ферментативних процесів. Перетворення андрогенів в естрогени відбувається не тільки в яєчниках, а й в жировій тканині, шкірі, печінці.

Функції естрогену:

⇒ Естроген грає важливу роль в розвитку грудей і тазостегнових суглобів. Він надає форму жіночого тіла. Також від естрогену залежить поява волосся в області паху і під пахвами в період статевого дозрівання.
⇒ Естроген допомагає прискорювати метаболізм і зменшує м’язову масу.
⇒ Він стимулює ендометріальне і маткове зростання.
⇒ Естроген допомагає підтримувати здоров’я шкіри і кровоносних судин, баланс мікрофлори в піхві, належну щільність кісток.

Лікування зниженого естрогену залежить від причини розвитку цього стану. Якщо проблеми з гормонами пов’язані з харчуванням і режимом, то жінці рекомендують припинити дієту і збагатити раціон продуктами, що містять рослинні естрогени:

соя і її субпродукти (молоко, борошно та ін.);
 бобові (нут, горох, квасоля);
 м’ясо і молочні продукти;
 кава і кофеїнові напої;
 фрукти і овочі (капуста, морква, баклажан і ін.).

Крім корекції дієти у жінок, лікування проводять гормональними препаратами, які містять естрогени, наприклад, оральні контрацептиви. Слід пам’ятати, що лікування жінок репродуктивного віку відрізняється від терапії естрогенвмісними препаратами при клімаксі.

Недостатність естрогенів виникає з різних причин. Іноді причиною проблеми стає дієта, в інших випадках недостатність естрогенів пов’язана з хворобами яєчників. Для з’ясування джерела проблеми потрібно перевірити рівень гормонів і відвідати фахівця.