Дефіцит естрогену

Естроген справедливо називають гормоном молодості і краси. Коли його рівень в організмі падає, то жінка починає швидше старіти, знижується розумова активність, з'являються проблеми з пам'яттю, підвищується ризик атеросклерозу і гіпертонії.

Позначки:

Естроген виконує в організмі кілька важливих функцій, наприклад, впливає на ритм роботи серця, регулює процес зачаття і виношування і дитини, відповідає за засвоєння кальцію і зростання кісток, і, що дуже важливо, кількість цього статевого гормону в організмі навіть визначає зовнішній вигляд жінки.

Як проявляється недолік естрогенів в жіночому організмі?

⇒ Жінки можуть страждати від дратівливості;

⇒ Мати проблеми з травною системою, таких як здуття живота, утворення газів, дискомфорт;

⇒ Недостатнє вироблення естрогену може викликати остеоартрит, приводячи до появи болю, набряклості і тугорухливості в суглобах;

⇒ Іноді жінки зі зниженим виробленням естрогену стикаються з короткочасною втратою пам’яті або поганою пам’яттю в цілому;

⇒ Низький рівень естрогену здатний приводити до безпліддя, відсутності менструації, нерегулярним місячним, відсутності овуляції;

⇒ Знижений естроген нерідко призводить до втрати кісткової тканини. Унаслідок недостатності естрогену у жінок підвищується ймовірність розвитку остеопорозу;

⇒ Основні побічні ефекти зниженого рівня естрогену – це зменшення сексуального потягу, біль під час статевого акту, сухість та свербіж у піхві.

У жінок виділяють три види естрогенів:

Естрон. Із мінімальним впливом на організм;
Естрадіол. Основний естроген, який синтезується з тестостерону і у великій кількості знаходиться у крові;
Естріол. Вплив цього гормону зростає в період вагітності.
Усі вони утворюються з андрогенів під впливом складних ферментативних процесів. Перетворення андрогенів в естрогени відбувається не тільки в яєчниках, а й в жировій тканині, шкірі, печінці.

Функції естрогену:

⇒ Естроген грає важливу роль в розвитку грудей і тазостегнових суглобів. Він надає форму жіночого тіла. Також від естрогену залежить поява волосся в області паху і під пахвами в період статевого дозрівання.
⇒ Естроген допомагає прискорювати метаболізм і зменшує м’язову масу.
⇒ Він стимулює ендометріальне і маткове зростання.
⇒ Естроген допомагає підтримувати здоров’я шкіри і кровоносних судин, баланс мікрофлори в піхві, належну щільність кісток.

Лікування зниженого естрогену залежить від причини розвитку цього стану. Якщо проблеми з гормонами пов’язані з харчуванням і режимом, то жінці рекомендують припинити дієту і збагатити раціон продуктами, що містять рослинні естрогени:

соя і її субпродукти (молоко, борошно та ін.);
 бобові (нут, горох, квасоля);
 м’ясо і молочні продукти;
 кава і кофеїнові напої;
 фрукти і овочі (капуста, морква, баклажан і ін.).

Крім корекції дієти у жінок, лікування проводять гормональними препаратами, які містять естрогени, наприклад, оральні контрацептиви. Слід пам’ятати, що лікування жінок репродуктивного віку відрізняється від терапії естрогенвмісними препаратами при клімаксі.

Недостатність естрогенів виникає з різних причин. Іноді причиною проблеми стає дієта, в інших випадках недостатність естрогенів пов’язана з хворобами яєчників. Для з’ясування джерела проблеми потрібно перевірити рівень гормонів і відвідати фахівця.

Ваша заявка прийнята!
Наш адміністратор Вам якнайшвидше зателефонує
та дасть відповідь на усі питання.

Залиште свій номер телефону та наш адміністратор Вам
як найшвидше зателефонує та дасть відповідь на усі питання.

+38