Дерматоскопія – що це таке?

Дослідження шкірних утворень без операційного втручання, що дає можливість уточнити діагностику ранніх стадій меланоми, коли злоякісне новоутворення ще не метастазує. Раніше така можливість була лише при хірургічному видаленні.

Дерматоскопія – це візуальний метод, який з успіхом застосовується більше 10 років у країнах Америки, Європи та Австралії. За допомогою спеціального приладу – дерматоскопу – лікар отримує десятикратне збільшення родимки. Це дозволяє більш ретельно вивчити її структуру. Якщо структура неоднорідна, несиметрична, не має чітких меж, то це, як правило, говорить про її злоякісний характер. Цей метод дослідження не має протипоказань, однак застосовується він тільки на ранніх стадіях захворювання. Перш за все рекомендується проводити дослідження особам зі світлою шкірою, які мають більше 5 родимок, особливо якщо їх розмір перевищує 5 мм.

Як самостійно визначити, чи треба вдаватися до цього методу дослідження?

Стежте за кількістю і якістю родимок. Якщо вони стали більші, збільшилася їх кількість, змінилася їхня форма або колір, то слід звернутися до лікаря. Особливо уважним треба бути влітку. Саме після активної засмаги часто спостерігається їх зміна і поповнення. Непомірний ультрафіолет здатний викликати процес розвитку злоякісних клітин у безпечній до цього родимці.

Що являє собою метод цифрової дерматоскопії?

Цифрова дерматоскопія є найбільш сучасним і ефективним методом діагностики новоутворень шкіри. Даний метод дає можливість не пропустити момент, коли абсолютно безпечна родимка здатна переродитись у злоякісну пухлину. Також, застосування методу дерматоскопії необхідно для ранньої діагностики меланом, що дозволяє своєчасно її видалити і попередити появу метастазів в регіональних лімфовузлах і внутрішніх органах.

Дерматоскопія дозволяє диференціювати тип пухлини (доброякісний це чи злоякісний новоутвір), а також обстежити інші захворювання шкіри і провести діагностику бородавок, папілом, пігментних невусів.

Даний метод абсолютно безболісний і дає можливість роздивитись і оцінити структури, які неможливо розпізнати застосовуючи інші методи діагностики. Унікальність цифрової дерматоскопії в тому, що з її допомогою можна оцінити небезпеку родинки на самих ранніх стадіях її розвитку (тобто відразу при появі). Достовірність дерматоскопічного дослідження становить 95%.

Процедура схожа на УЗД: до ділянки шкіри на якій знаходиться родимка, прикладають декматоскоп, який, освітивши новоутворення яскравим променем світла, дозволяє отримати багаторазово збільшене зображення. При цьому новоутвір можна сфотографувати і передати зображення на комп’ютерний монітор (так звана фото документація новоутворень).

Переваги дерматоскопії:

+ Завдяки методу дерматоскопії можна відразу визначити чи є ризик злоякісного утворення;

+ Пацієнти, що належать до групи ризику мають можливість постійного спостереження за зміною кольору, форми і розміру родимок;

+ Можливість створення бази даних пацієнтів, в яку завантажуються фотографії новоутворів, зроблені за допомогою цифрового дерматоскопа, фіксуються їх розміри, форма і колір;

+ При наступних зверненнях пацієнта існує можливість оцінки динаміки захворювання. Це допомагає визначити подальші дії: спостерігати, видаляти новоутвір чи зробити гістологічний аналіз;

+ Можливість видачі пацієнту знімку новоутворення шкіри, з його точним описом і діагностичним заключенням, на флеш-карту;

+ Обстеження дозволяє визначити проблемні ділянки на шкірі в лічені хвилини.