Апаратні методики косметології відрізняються незначними технічними характеристиками, всі вони спрямовані на:
– нормалізацію водного балансу;
– розгладжування мімічних і дрібних вікових зморшок;
– повернення здорового кольору обличчя і т.д.
Ультразвуковий фонофорез – це поширений метод фізіотерапії та апаратної косметології, заснований на поєднанні впливу ультразвуку і спеціальних лікувальних або косметичних засобів.
Фонофорез застосовують в естетичній медицині:
– для омолодження;
– зволоження;
– чищення шкіри.
Фонофорез вводить у шкіру косметичні речовини, які допомагають при «в’ялості» шкіри, втомі, зморшках і закупорених порах. Одночасно відбувається мікромасаж і лімфодренаж – шкіра при фонофорезі підтягується, м’язи тонізуються, стимулюються нервові закінчення, створюючи ефект лістингу.
Переваги фонофорезу:
– ультразвукова терапія активно насичує тканини киснем, підвищує еластичність сполучних тканин, омолоджує і регенерує клітини, тонізує м’язи, здійснює мікро-прогрів і масаж тканин, створюючи ефект ліфтингу;
– введений під шкіру препарат діє тривалий час після процедури;
– за допомогою фонофорезу можна досить ефективно знизити набряклість, посилити кровообіг, вивести продукти метаболічного обміну з клітин, поліпшити лімфодренаж.
Показання до фонофорезу – визначаються фармакотерапевтичними властивостями лікарських речовин і показаннями до використання ультразвуку. Найбільш часто фонофорез застосовується:
– при захворюваннях і травмах суглобів;
– при захворюваннях периферичної нервової системи;
– при остеохондрозі хребта з неврологічними проявами;
– при спортивних травмах;
– при захворюваннях очей;
– при захворюваннях судин;
– в дерматології;
– в післяопераційної реабілітації пацієнтів та ін.
Протипоказання до фонофорезу:
– індивідуальна непереносимість лікарської речовини;
– новоутворення;
– декомпенсація серцево-судинної діяльності;
– системні хвороби крові;
– туберкульоз;
– кровотечі.
Мікрошліфовка (або мікродермабразія) набуває все більшої популярності і виходить у лідери неінвазивних косметичних спа-процедур. Прихильники мікродермабразії пояснюють своє захоплення цією процедурою її високою ефективністю (помітне омолодження шкіри), швидкістю і простотою виконання.
Завдяки мікродермабразії можна позбутися:
– дрібних зморшок;
– пігментних плям;
– розширених пор;
– невеликих шрамів і рубців.
Для мікродермабразії використовуються мікрокристали, які під тиском передаються через наконечник і механічно шліфують або знімають верхній шар шкіри. У деяких особливо ефективних і сучасних апаратах для мікродермабразії для шліфування замість кристалів використовуються насадки з алмазним наконечником. Мікродермабразія – безболісна процедура.
Але як і будь-яка процедура, мікрошліфування має ряд протипоказань:
– аутоімунні захворювання;
– діабет;
– вугрі (акне);
– герпес;
– рожеві вугрі;
– незагоєні опіки;
– відкриті рани.
Іоно-сонофорез – процедура допомагає ввести активні речовини в глибину шкіри безболісно, не проколюючи її, та проводить мікромасаж і лімфодренаж тканин. Іоно-сонофорез застосовується при будь-якому типі шкіри та у будь-якому віці. Іоно-сонофорез тонізує м’язи, надає ефект ліфтингу, проводить масаж тканин на клітинному рівні. Сонофорез дозволяє ввести в шкіру цінні інгредієнти.
Для вирішення проблем жирної шкіри, враженої вугровою висипкою, застосовується протизапальний ефект ультразвуку, а також ефект пом’якшення та вирівнювання посттравматичної щільності шкіри – відбувається ефект розсмоктування. Іоно-сонофорез слугує як реабілітація після чистки обличчя, пілінгів, лазерного шліфування та всіх можливих агресивних процедур.
Кожна з процедур триває відносно недовго – 10-15 хвилин, однак цього часу цілком достатньо, щоб отримати бажане. Однак повний ефект досягається тільки після проходження курсу.