Хірургія кистей рук – що може сковувати ваші рухи

Завдання хірурга - максимально зберегти функції кисті і забезпечити якнайшвидше відновлення.

Позначки:

Кисть – одна з найбільш рухливих ділянок тіла, вона задіяна щодня у нашому повсякденному житті. Це найтонший механізм, що складається з величезної кількості мініатюрних деталей, які повинні рухатися одночасно і в різних площинах.
Завдання хірурга – максимально зберегти функції кисті і забезпечити якнайшвидше відновлення.
Види захворювань та їх особливості

Контрактура Дюпюітрена. Пальці кисті в суглобах стають обмеженими в рухах і неможливо розігнути один або декілька пальців.

Причинами  виникнення можуть бути:

  •       спадковість.
  •       вплив травм і перевантажень кистей рук
  •       порушення обміну речовин (цукровий діабет).

Спочатку захворювання проявляється у вигляді вузликів і ущільнення шкіри, які формуються на долонній поверхні, а згодом утворюється рубець, який обмежує рух пальців.

Стенозуючий лігаментит

Дане захворювання характеризується певним дискомфортом при згинанні пальця, відчувається слабка перешкода руху, яка одразу зникає після «клацання» і згинання пальця здійснюється в повному обсязі. Так, як на сухожиллі розвивається потовщення, то при згинанні пальця потовщення сухожилля з труднощами проходить під зв’язкою і так само важко повертається назад при розгинанні. Момент проскакування потовщення сухожилля під зв’язкою і сприймається як клацання.

Травма сухожилків на кисті
У результаті розриву сухожилля розгинача, нігтьова фаланга пальця перестає активно розгинатися, але згинатися при цьому здатна. Травма сухожилків можлива, наприклад, при пораненні пальця руки гострим предметом чи при торцевому ударі. Тому пошкодження можуть бути, як закриті, так і відкриті.

Синдром карпального каналу

Синдром карпального каналу – оніміння пальців кисті у зв’язку зі стисненням серединного нерва на рівні зап’ястя.

Основними симптомами є:

  •       відчуття поколювання, печіння, «мурашки»
  •       оніміння пальців
  •       нічна біль у кисті
  •       слабкість рук
  •       атрофія м’язів кисті на пізніх стадіях

Хвороба Де Кервена
У результаті звуження просвіту кістково-фіброзного каналу, в якому проходять сухожилля першого пальця, виникає  біль у нижній частині передпліччя. Через це здавлюються сухожилля, що ускладнює їх ковзання у каналі. При тривалому процесі можливий розвиток запалення оболонок сухожиль. Зовні хвороба Де Кервена проявляється незначним набряком в нижній третині передпліччя. Незначні болі при русі 1 пальця і ​​кисті на початку захворювання в подальшому посилюються, що призводить до втрати працездатності.

Гігроми суглобів та сухожиль на кисті

Це кістозне доброякісне утворення у вигляді грижової капсули або мішечка з в’язкою синовіальною рідиною. Гігрома може викликати біль і скутість при русі пальцями чи кистю руки, естетичні незручності і дискомфорт. Виростають до 2-3 сантиметрів в діаметрі. Вони не є небезпечними для хворого і ніколи не бувають злоякісними, але і самостійно не зникають.

Діагностика та лікування

Захворювання кистей рук не лише впливають на виконання руками своїх функцій, але й часто мають неестетичний вигляд. Наші лікарі проведуть повну діагностику та запропонують варіанти вирішення ситуацій.
Якщо говорити про консервативне лікування, то воно не завжди буде ефективним, якщо ж вирішувати проблему хірургічним шляхом, то ви зможете бути певними, що захворювання не повернеться, а ваші кисті будуть красивими і здоровими. Адже у нашій клініці також є послуги лазерного шліфування рубців, шрамів та їх видалення.
Усі операції проводяться досвідченими фахівцями під анестезією, тому будь-які больові відчуття відсутні.
Пам’ятайте, що вчасна діагностика хвороби та її лікування – запорука вашого здоров’я. Хірургічне лікування хвороб кистей рук – це безпечно, ефективно та завжди естетично.