Розацеа — це неінфекційне хронічне запальне захворювання шкіри обличчя. Зустрічається переважно у людей зі світлою шкірою та у зрілому віці, але може проявлятися і у дітей. Причина виникнення повністю не з’ясована. До факторів ризику розвитку захворювання належить: патологія шлунково-кишкового тракту, ендокринні захворювання, психосоматичні та імунні порушення, схильність до куперозу.

Інформацію підготувала Лікар Дерамтовенеролог
Медичного Центру “Новодерм”
Кравець Оксана Андріївна

Про захворювання говорять наступні ознаки:
– Почервоніння шкіри, яке, як правило, захоплює центральну частину обличчя, а також може поширюватися на груди і спину.
– Висипання на обличчі — плями та вузлики невеликого розміру, які з часом перетворюються на запальні гнійничкові утворення.
– Розширення судин – купероз.
– Свербіж, печіння, відчуття стягування та сухості шкіри.
– Можливе ураження очей та вушних раковин.

Розацеа потребує комплексного лікування. Лікар-дерматолог оцінюючи ступінь захворювання може призначити комбіновану або ж один із наступних методів терапії: кріотерапію (заморожування), курс спеціально адаптованих пілінгів, ботулінотерапію (мезодиспорт), плазмотерапію, підбір високоактивних засобів домашнього догляду, системну терапію. Крім цього, проводиться одночасне лікування та контроль перебігу захворювання разом із лікарями суміжних спеціалізацій.

Результат

Розацеа — це захворювання, яке, на жаль, не лікується, проте при правильно підібраній терапії можна повністю контролювати його симптоми. У медичному центрі “НОВОDЕРМ” лікування розацеї проводиться завжди комплексно під наглядом фахових спеціалістів, які індивідуально призначають дієвий комплекс засобів по усуненню наслідків та зупиненню прогресування захворювання.