Себорейний дерматит

Себорейний дерматит – хронічне запальне захворювання шкіри, пов'язане з підвищеним виділенням шкірного сала. Цей вид дерматиту вражає ті ділянки шкіри на яких функціонують сальні залози, а найчастіше у ділянці голови і тулуба. Є поширеним як серед немовлят, дітей старшого віку, так і дорослих.

Інформацію підготувала Кандидат Медичних Наук,
Лікар Дерамтовенеролог
Медичного Центру “Новодерм”
Чемерис Мар’яна Мирославівна

Найчастіше себорейний дерматит локалізується на волосистій частині голови, межах росту волосся, брів, бороди та носогубних складках. Проте, зустрічаються випадки появи захворювання у дорослих навколо пупка, в ділянці грудей, на сідницях, у шкірних складках рук та ніг та паховій зоні.
Класичним проявом даної патології є плями блідо рожевого кольору, покриті білими лусочками (лупою), іноді внаслідок розчухування може з’являтися геморагічна кірочка (висип).
При наявності висипань на обличчі захворювання часто супроводжується такими симптомами як стягненість та свербіж.

Себорейний дерматит — це захворювання, лікування якого спрямоване на усунення лусочок, зменшення свербежу та заспокоєння шкіри, що характеризується почервонінням та набряком. Призначення необхідної терапії повинно базуватися на тривалості та важкості перебігу захворювання. Після огляду ураженої ділянки шкіри та діагностуванні легкої форми дерматиту лікар-дерматолог призначає препарати для зовнішнього використання. У більш складних випадках — призначають комбіновану терапію з поєднанням ліків для внутрішнього застосування.

Результат

У медичному центрі “НОВОDЕРМ” ми завжди рекомендуємо своєчасно звертатися до фахових спеціалістів, щоб отримати найкращий результат. У клініці лікар-дерматолог індивідуально для кожного пацієнта признає курс лікування (необхідні препарати, домашній догляд), який дозволить досягнути стійкої ремісії та покращити якість життя пацієнтові.