Вітіліго — це хронічне аутоімунне захворювання шкіри, наслідком якого є втрата пігменту. Це пов'язано з тим, що клітини, які містять меланін гинуть або перестають функціонувати. Досі не з'ясовано причини виникнення та розвитку вітіліго. Проте пов'язують це з порушеннями діяльності нервової та ендокринної системи, генетичною схильністю, або ж такими запусковими факторами як стрес, сильні опіки, травми шкіри.

Втрата пігменту шкіри може виникати будь-де на шкірі, проте найчастіше вітіліго розвивається на ділянках навколо рота і очей, пальців та зап’ястя, волосяної частини голови, пахових зонах.

Головними проявами захворювання є:
– білі розлогі плями неправильної форми різних розмірів,
– плями зливаються між собою, утворюючи великі вогнища молочно-білого кольору.

Захворювання може з’являтися у будь-якому віці, але у 70 % випадків — до 20 років. Окрім незадоволення естетичним виглядом, захворювання не викликає жодних інших симптомів, таких як біль, свербіж тощо.

Основним завданням лікування вітіліго є відновлення пігментації шкірного покриву. Метод лікування залежить від багатьох факторів, який включає вік пацієнта, соматичну картину, тип і стадію розвитку, розмір і локалізацію депігментованого вогнища.

Захворювання вітіліго передбачає курс лікування за допомогою фототерапії в поєднанні із зовнішньою терапією тричі на тиждень протягом 6 місяців. Такий метод являє собою комплексне або часткове опромінення уражених хворобою частин тіла, в результаті чого шкіра набуває здорового вигляду. Треба відзначити, що фототерапія володіє протизапальною та імуномодулюючою дією, що дозволяє помітно уповільнити розподіл уражених клітин. Таким чином, розвиток хвороби можна зупинити та знизити показники ураження.

Результат

Для того, щоб кінцевий результат лікування вітиліго пройшов правильно та ефективно, його проведення варто довіряти тільки висококваліфікованим спеціалістам. Як лікувати вітиліго з гарантією відмінного результату знають дерматологи клініки “НОВОDЕРМ”.

МЦ “НОВОDЕРМ” пропонує сучасне лікування. Відмінні результати підтверджують фото клієнтів після лікування вітіліго.