Фурункул - гнійничкове захворювання шкіри, яке поражає волосяний фолікул. При попаданні бактерій в волосяний фолікул відбувається гострий гнійно-некротичний запальний процес. На шкірі з'являється болюче утворення з почервонінням навколо. Лікування фурункула може проводитись консервативним методом, а також хірургічним.

Інформацію підготував Лікар Хірург
Медичного Центру “Новодерм”
Калинович Назар Романович

Появу фурункула може спричинити забруднення шкіри, нездорове харчування, порушення обміну речовин, зниження імунітету та підвищене пото-і саловиділення.
Спочатку фурункул виглядає як червона гулька, через кілька днів стає більшою в діаметрі та болючішую, з часом з неї назовні починає просочуватись гній.
Діагностувати фурункул можна під час очного огляду в лікаря хірурга медичного центру “НОВОDЕРМ”.

На ранній стадії захворювання лікування проводиться консервативним методом, з призначенням пацієнтові антибіотикотерапії та місцево компресів.
На пізніх стадіях, фурункул потребує хірургічного лікування, яке полягає в невеликому розрізі шкіри над гнійником з подальшим виведенням гнійних мас. Додатково, в залежності від стадії захворювання, призначаються антибіотики та протизапальні і знеболюючі препарати.

Результат

Важливо вчасно виявити та провести необхідні лікувальні заходи з метою запобігання ускладнень. У клініці “НОВОDЕРМ” застосовують індивідуальний підхід, враховуючи усі особливості організму та стадію перебігу захворювання. Наші кваліфіковані спеціальності проведуть необхідне лікування, що гарантовано допоможе усунути фурункул та супутні наслідки цього захворювання.