Синдром діабетичної стопи

Діабетична стопа – одне із ускладнень при цукровому діабеті. Внаслідок цього можуть утворитися виразки на стопах з некротичними наслідками та гангреною.

Інформацію підготував Лікар Хірург
Медичного Центру “Новодерм”
Калинович Назар Романович

Діабетична стопа може мати такі форми:
1. Нейропатична – порушення на стопі з боку нервової системи. Тканини стопи і м’язи стають менш чутливими, порушується їх функція. Окрім того порушення роботи потових залоз сприяє пересушуванню шкіри, формуванню мікротріщин стопи і інфекційних ускладнень.
2. Ішемічна – зміни в дрібних судинах ніг. Стінки судин ущільнюються, відбувається закупорка артерій, погіршується кровопостачання стопи, що призводить до розвитку ран (трофічних виразок) чи формування омертвіння (гангрени) частини стопи.
3. Нейро-ішемічна – це поєднання двох вище наведених форм. Нажаль це найчастіший варіант перебігу синдрому діабетичної стопи.

Синдром діабетичної стопи є складним захворюванням, яке потребує комплексного лікування із залученням ендокринолога, терапевта, хірурга, ортопеда-травматолога, подолога та дієтолога.
Для уникнення та профілактики СДС необхідно: правильно підібрати взуття, проводити належний гігієнічний та косметологічний догляд за стопами ніг (видаляти натоптиші і обробляти тріщини) і нігтями, застосовувати ортопедичні вироби.

Результат

Враховуючи складність захворювання, вирішити цю проблему можна за допомогою усунення її наслідків. У медичному центрі “НОВОDЕРМ”, ви отримаєте повний супровід, необхідну консультацію та комплексну терапію від кваліфікованих лікарів. Для нас важливо досягнути лише найкращих результатів, тому дотримуємося індивідуального підходу у лікуванні кожного пацієнта.

Ваша заявка прийнята!
Наш адміністратор Вам якнайшвидше зателефонує
та дасть відповідь на усі питання.

Залиште свій номер телефону та наш адміністратор Вам
як найшвидше зателефонує та дасть відповідь на усі питання.

+38