Синдром діабетичної стопи

Діабетична стопа – одне із ускладнень при цукровому діабеті. Внаслідок цього можуть утворитися виразки на стопах з некротичними наслідками та гангреною.

Інформацію підготував Лікар Хірург
Медичного Центру “Новодерм”
Калинович Назар Романович

Діабетична стопа може мати такі форми:
1. Нейропатична – порушення на стопі з боку нервової системи. Тканини стопи і м’язи стають менш чутливими, порушується їх функція. Окрім того порушення роботи потових залоз сприяє пересушуванню шкіри, формуванню мікротріщин стопи і інфекційних ускладнень.
2. Ішемічна – зміни в дрібних судинах ніг. Стінки судин ущільнюються, відбувається закупорка артерій, погіршується кровопостачання стопи, що призводить до розвитку ран (трофічних виразок) чи формування омертвіння (гангрени) частини стопи.
3. Нейро-ішемічна – це поєднання двох вище наведених форм. Нажаль це найчастіший варіант перебігу синдрому діабетичної стопи.

Синдром діабетичної стопи є складним захворюванням, яке потребує комплексного лікування із залученням ендокринолога, терапевта, хірурга, ортопеда-травматолога, подолога та дієтолога.
Для уникнення та профілактики СДС необхідно: правильно підібрати взуття, проводити належний гігієнічний та косметологічний догляд за стопами ніг (видаляти натоптиші і обробляти тріщини) і нігтями, застосовувати ортопедичні вироби.

Результат

Враховуючи складність захворювання, вирішити цю проблему можна за допомогою усунення її наслідків. У медичному центрі “НОВОDЕРМ”, ви отримаєте повний супровід, необхідну консультацію та комплексну терапію від кваліфікованих лікарів. Для нас важливо досягнути лише найкращих результатів, тому дотримуємося індивідуального підходу у лікуванні кожного пацієнта.