Біль в нижній частині передпліччя

Біль у нижній частині передпліччя може бути викликаний внаслідок звуження просвіту кістково-фіброзного каналу, в якому проходять сухожилля першого пальця. Через це відбувається здавлення сухожиль, що ускладнює їх ковзання в каналі. При тривалому процесі можливий розвиток запалення оболонок сухожиль (тендовагініт), яке в медичній літературі описане як хвороба Де Кервена.

Інформацію підготував Лікар Хірург
Медичного Центру “Новодерм”
Калинович Назар Романович

Зовні хвороба Де Кервена проявляється незначним набряком в нижній третині передпліччя. При натисканні на ділянку набряку і згинання великого пальця, пацієнт відчуває різкий біль. Незначні болі при русі пальця і ​​кисті на початку захворювання надалі посилюються, що призводить до втрати працездатності.

На початковій стадії розвитку синдрому Де Кервена можливе консервативне лікування при якому необхідно повністю виключити фізичне навантаження. При цьому застосовують зігріваючі мазі, різні компреси, фізіотерапевтичне лікування. Однак консервативні методи лікування часто бувають неефективні. Ін’єкції препаратів, в тому числі, гормональних, можуть призводити до різних серйозних ускладнень.
Основним способом лікування хвороби Де Кервена є хірургічна операція, яку роблять амбулаторно, під місцевою анестезією. Операція починається з виконання розрізу шкіри до 3-4 см над болючою ділянкою передпліччя. При розведенні країв рани, відкривається доступ до фіброзної зв’язки кістково-фіброзного каналу. Зв’язку розсікають поздовжньо по ходу каналу, звільняючи сухожилля. Після операції фіксувати руку в гіпсовій пов’язці не потрібно. Обмежень фізичного навантаження немає.

Результат

Повернути працездатність руки та усунути біль в нижній частині передпліччя допоможуть фахові лікарі-хірурги медичного центру “НОВОDЕРМ”. Комплексна діагностика та сучасне обладнання у лікуванні синдрому Де Кервена — це гарантія найкращого результату.