Стенозуючий лігаментит

На самому початку хвороби пацієнт відчуває дискомфорт при русі пальця кисті. Але це відчуття не постійно, тому часто ми не звертаємо на нього уваги. Згодом дискомфорт посилюється. При згинанні пальця людина на мить відчуває слабку перешкоду руху, яка тут же зникає після «клацання» і згинання пальця здійснюється в повному обсязі. Якщо ж необхідно розігнути палець, все повторюється знову в зворотному порядку. Таке захворювання називається стенозуючий лігаментит або «клацаючий палець».

Інформацію підготував Лікар Хірург
Медичного Центру “Новодерм”
Калинович Назар Романович

У відповідь на звуження просвіту зв’язки на сухожиллі розвивається потовщення. В процесі згинання пальця потовщення сухожилля з труднощами проходить під зв’язкою і так само важко повертається назад при розгинанні. Момент проскакування потовщення сухожилля під зв’язкою і сприймається як клацання.

Як правило, спроби консервативного лікування лише затягують час до одужання. Основним способом лікування стенозуючого лігаментиту є хірургічний. Операція може бути виконана в амбулаторних умовах під місцевою анестезією. Розріз шкіри до 3 см відкриває доступ до кільцеподібної зв’язці. Зв’язку розсікають. Після розтину відновлюються вільні рухи пальця. Рану вшивають вузловими швами на 10 діб. Фіксувати руку гіпсовою пов’язкою не потрібно. Через 2-3 місяці людина починає забувати про те, що було.

Результат

Стенозуючий лігаментит — це захворювання, яке повністю піддається лікуванню. Для цього потрібно лише звернутись у клініку “НОВОDЕРМ” до наших висококваліфікованих хірургів, які допоможуть відновити дієздатність пальців та руки на будь-якому етапі розвитку захворювання.