Травма сухожилків на кисті

Поранивши палець руки гострим предметом, можна легко пошкодити сухожилля розгинача, яке розташоване по тильній поверхні пальця. Однак, нерідко зустрічаються і закриті, підшкірні пошкодження: коли шкіра залишається цілою, а сухожилля розривається.

Інформацію підготував Лікар Хірург
Медичного Центру “Новодерм”
Калинович Назар Романович

Це може статися при торцевому ударі по пальцю, або при досить курйозних обставинах, наприклад, коли пацієнт одягає носок і при цьому чує легкий тріск. Намагаючись зрозуміти причину цього звуку, людина помічає, що нігтьова фаланга не розгинається, хоча травми не було. Таким чином в результаті розриву сухожилля розгинача нігтьова фаланга пальця перестає активно розгинатися, але згинатися при цьому здатна.

При різних видах ушкоджень застосовується різна тактика лікування. Відкриті пошкодження вимагають термінового виконання хірургічної операції, в ході якої відновлюють розрив сухожилля. Потім нігтьову фалангу фіксують в положенні перерозгинання спеціальної спицею, щоб пацієнт часом не зігнув палець і тим самим не пошкодив сухожильний шов. Палець фіксують спицею і гіпсовою пов’язкою на термін до 6 тижнів.

При підшкірному пошкодженні сухожилля можна обійтися і без операції, якщо почати діяти вже на першу добу після травми. Пошкоджений палець потрібно зафіксувати будь-якої шиною, надавши нігтьовій фаланзі положення перерозгинання на 6 тижнів. Правильно накладений фіксатор може забезпечити зрощення сухожилля у 50% постраждалих. Якщо нігтьова фаланга як і раніше не розгинається, необхідно готуватися до хірургічного втручання. Операція може бути виконана в терміни від 2 до 3 місяців після травми, за умови збереження рухливості нігтьової фаланги. Техніка операції полягає в розтині шкіри над пошкодженим сухожиллям з наступним зшиванням сухожилля. Нігтьову фалангу фіксують спицею і гіпсовою пов’язкою в положенні розгинання нігтьової фаланги на 6 тижнів.

Результат

Щоб отримати результативний ефект від лікування, у медичному центрі “НОВОDЕРМ” спершу діагностують ступень травмування сухожилля. На основі цього лікар індивідуально до кожного пацієнта підбирає необхідну методику лікування, чи то хірургічне втручання, або ж накладання фіксатора. В такому випадку ми завжди отримуємо лише найкращий результат — повне відновлення ушкодженого сухожилля.

Ваша заявка прийнята!
Наш адміністратор Вам якнайшвидше зателефонує
та дасть відповідь на усі питання.

Залиште свій номер телефону та наш адміністратор Вам
як найшвидше зателефонує та дасть відповідь на усі питання.

+38