Травма сухожилків на кисті

Поранивши палець руки гострим предметом, можна легко пошкодити сухожилля розгинача, яке розташоване по тильній поверхні пальця. Однак, нерідко зустрічаються і закриті, підшкірні пошкодження: коли шкіра залишається цілою, а сухожилля розривається.

Інформацію підготував Лікар Хірург
Медичного Центру “Новодерм”
Калинович Назар Романович

Це може статися при торцевому ударі по пальцю, або при досить курйозних обставинах, наприклад, коли пацієнт одягає носок і при цьому чує легкий тріск. Намагаючись зрозуміти причину цього звуку, людина помічає, що нігтьова фаланга не розгинається, хоча травми не було. Таким чином в результаті розриву сухожилля розгинача нігтьова фаланга пальця перестає активно розгинатися, але згинатися при цьому здатна.

При різних видах ушкоджень застосовується різна тактика лікування. Відкриті пошкодження вимагають термінового виконання хірургічної операції, в ході якої відновлюють розрив сухожилля. Потім нігтьову фалангу фіксують в положенні перерозгинання спеціальної спицею, щоб пацієнт часом не зігнув палець і тим самим не пошкодив сухожильний шов. Палець фіксують спицею і гіпсовою пов’язкою на термін до 6 тижнів.

При підшкірному пошкодженні сухожилля можна обійтися і без операції, якщо почати діяти вже на першу добу після травми. Пошкоджений палець потрібно зафіксувати будь-якої шиною, надавши нігтьовій фаланзі положення перерозгинання на 6 тижнів. Правильно накладений фіксатор може забезпечити зрощення сухожилля у 50% постраждалих. Якщо нігтьова фаланга як і раніше не розгинається, необхідно готуватися до хірургічного втручання. Операція може бути виконана в терміни від 2 до 3 місяців після травми, за умови збереження рухливості нігтьової фаланги. Техніка операції полягає в розтині шкіри над пошкодженим сухожиллям з наступним зшиванням сухожилля. Нігтьову фалангу фіксують спицею і гіпсовою пов’язкою в положенні розгинання нігтьової фаланги на 6 тижнів.

Результат

Щоб отримати результативний ефект від лікування, у медичному центрі “НОВОDЕРМ” спершу діагностують ступень травмування сухожилля. На основі цього лікар індивідуально до кожного пацієнта підбирає необхідну методику лікування, чи то хірургічне втручання, або ж накладання фіксатора. В такому випадку ми завжди отримуємо лише найкращий результат — повне відновлення ушкодженого сухожилля.