Базаліома – найпростіша та найпоширеніша форма раку шкіри. Належить до злоякісних пухлин шкіри, оскільки у запущених випадках може катастрофічно руйнувати навколишні тканини та спричинити смерть. На ранніх стадіях практично повністю виліковується.

Інформацію підготував Лікар Хірург
Медичного Центру “НОВОDЕРМ”
Калинович Назар Романович

Базаліома найчастіше виникає у старшому віці (50+), однак зустрічається і серед молодих людей віком 25-40 років. Це захворювання найчастіше локалізується на відкритих ділянках шкіри (голова, шия, декольте, плечі), оскільки одним з чинників її виникнення є ультрафіолетові промені. З метою виявлення захворювання на ранній стадії є необхідним проводити діагностику та огляд шкіри у спеціаліста, особливо після жаркого літа.
Діагностувати базаліому можна під час очного огляду в хірурга-онколога або дерматоонколога медичного центру “НОВОDЕРМ”.

Базаліома шкіри може лікуватися кількома методами залежно від її розмірів та локалізації. У світі найпоширенішим та найкращим методом лікування є хірургічне видалення в межах здорових тканин з обов’язковим призначенням гістологічного дослідження під місцевою анестезією. Водночас, в окремих випадках, можна застосовувати й інші методи лікування: кріохірургію, топічну імуностимулюючу терапію (іміквімод), поверхневу рентгенотерапію, або гамма-опромінення. Оскільки базаліома не дає метастазів, то вона може бути повністю вилікувана.

Результат

При вчасній діагностиці та правильному лікуванні можна повністю позбутися базаліоми. Важливо не гаяти часу та звернутися до кваліфікованих лікарів. У медичному центрі “НОВОDЕРМ” хірурги-онкологи з великим професійним досвідом вчасно зможуть виявити захворювання, поставити правильний діагноз та призначити дієве лікування. Тут застосовують індивідуальний підхід до кожного пацієнта та повний контроль на всіх стадіях лікування від моменту консультації до повного одужання.