Дерматофіброма

Дерматофіброма – це один з видів доброякісних пухлин шкіри. Найчастіше виникає після травми у вигляді щільного округлого вузла, діаметром від 5 до 20 мм. Може виникати на будь-якій ділянці тіла, однак найчастіше зустрічається у жінок у ділянці стегна та гомілки.

Інформацію підготував Лікар Хірург
Медичного Центру “НОВОDЕРМ”
Калинович Назар Романович

Головними симптоми дерматофіброми є:
– Зовнішній вигляд новоутворення — невелика тверда гулька (вузлик), яка розташовується у зовнішньому шарі шкіри.
– Колір пухлини може бути: червоним, рожевим, світло-коричневим, різних відтінків фіолетового.
– Розташування — найчастіше з’являється на ногах і руках, проте може виникати й в інших ділянках тіла.
– Додаткові симптоми — в рідкісних випадках новоутворення супроводжується болем та свербінням.

Дерматофіброма доброякісна пухлина, однак якщо вона виступає над рівнем шкіри та часто травмується, або ж почала різко (в межах до 1 місяця) рости необхідно пройти діагностику. За таких проявів зростає ризик переродження доброякісної пухлини у злоякісну – дерматофібросаркому.

Найефективнішим методом лікування є хірургічне видалення у межах здорових тканин з гістологічним дослідженням. Інші методи лікування (лазер, коагуляція, кріодеструкція) не гарантують її повне видалення і можуть спровокувати повторну появу.

Результат

У медичному центрі “НОВОDЕРМ” є можливість пройти сучасну діагностику та на ранніх стадіях виявити дерматосаркому. Отримати необхідний комплекс важливих медичних досліджень пухлини (гістологічного та імуногістохімічного). А також, проведення кваліфікованими онкодерматологами та хірургами-онкологами безпечного видалення пухлини, призначення супутнього лікування з подальшим контролем за пацієнтом. Ваше здоров’я — це найкращий результат!