Деформація нігтьових пластин

Здорова нігтьова пластина у людини - рівна, гладка, має приємний легкий блиск. Але, часом зовнішній вигляд нігтів змінюється. Різноманітні тріщини, відколи, відшарування від нігтьового ложа, розшарування, ламкість нігтьових пластин, гребені, потовщення, зміна форми - все це сигналізує про негативні зміни і патологічні процеси в організмі. Не можна обмежитись лише візуальною корекцією дефектів. Необхідно виявити першопричини цих станів та усунути їх.

Нерівності нігтьової пластини можуть мати хвилеподібний вигляд. Часто зустрічаються точкові поглиблення (наперстковидна деформація), загинання вільного краю вгору або вниз, вростання нігтьової пластини в бокові валики. В останньому випадку, це веде до постійної травматизації м’яких тканин і розвитку запалення. Це супроводжується постійним ниючим болем та дискомфортом.

Основна причина дефекту нігтьової пластини – пошкодження матриксу (кореня) нігтя в результаті травми чи під дією агресивних хімічних речовин, або складних захворювань (інфекційних уражень, псоріазу, ендокринної патології, порушення обміну речовин).
Причинним фактором вростання нігтя є спадковість, яка полягає в особливостях величини нігтя, форми нігтя і співвідношення між м’якими тканинами і нігтем. Однак захворювання розвивається і під впливом інших факторів, наприклад, через носіння неякісного тісного взуття, неправильної обробки нігтів, вродженої деформації форми стопи.

У медичній практиці лікування деформації нігтя може зводитися до кількох методів. Для посилення ефекту в лікуванні захворювання, перш за все, необхідно підготувати саму нігтьову пластину. У всіх способах лікування проводиться обробка, яка полягає у видаленні пошкоджених ділянок. Це дозволяє досягти кращого результату завдяки посиленому всмоктуванню місцевих препаратів. При необхідності лікар-подолог проводить корекцію врослого нігтя та змінених нігтьових пластин шляхом виправлення форми BS-пластиною, скобою Фрезера чи протезуванням нігтевих пластин. Тривалість такої корекції відбувається до пів року. Це дозволяє позбутися проблеми вростання нігтя та відновити його форму.

На появу деформації нігтьової пластини може впливати і якість харчування. Потрібно відмовитись від копченостей, гострих і солоних страв, обмежити споживання жирної і солодкої їжі. На час лікування, варто не покривати нігті декоративними лаками та не робити нарощення нігтів.

У МЦ “НОВОDЕРМ” компетентні спеціалісти наполегливо працюють над тим, щоб запобігати захворюванню. Для профілактики деформацій нігтів варто дотримуватись певних рекомендацій: не носити тісного і неякісного взуття, одягати захисні рукавички при роботі з агресивними хімічними речовинами. Також важливо робити манікюр та педикюр у кваліфікованих майстрів, добре та збалансовано харчуватися, правильно обрізати нігті, особливо важливо не закругляти куточки нігтьових пластин на ногах.

Результат

Позбутися постійного болю, дискомфорту та зробити нігті природно красивими потрібно зі супроводом компетентних лікарів-подологів. У МЦ “НОВОDЕРМ” індивідуально для кожного пацієнта підбирають правильну та ефективну методику лікування, щоб назавжди позбутися захворювання та попередити появу деформації нігтьової пластини. Як результат, красиві нігті швидко та надовго.