Грибкові захворювання нігтів

Оніхомікоз – це грибкове захворювання, яке найчастіше уражає пацієнтів з пошкодженими нігтями, травмами нігтів в анамнезі, любителів тісного взуття, при підвищеній пітливості, при деяких дерматозах. Це створює косметичний дефект. Заразитися грибком можна в таких поширених місцях як басейн, сауна, лазня, під час носіння чужої шкарпетково-панчішної білизни і, навіть, на сеансі педикюру.

Оніхомікоз — це захворювання, яке проявляється зміною кольору, потовщенням, відшаруванням від нігтьового ложа та деформацією нігтьової пластини.
Попри те, що нелікований оніхомікоз є інфекційним захворюванням, багато пацієнтів не визнають зміни нігтьової пластинки патологічним, тому за медичною допомогою тривалий час не звертаються і займається самолікуванням. Інфекція поширюється на всю нігтьову пластину та уражає кілька чи всі нігті. Ігнорування хвороби може призвести до втрати нігтя і поширення інфекції на сусідні шкірні покриви. Потовщення нігтів можуть створювати дискомфорт чи навіть больові відчуття при носінні взуття.

В чому полягає лікування оніхомікозу? Спосіб та тривалість лікування залежить від багатьох факторів. У клініці “НОВОDЕРМ” лікар-подолог при призначенні лікувальної терапії враховує давність захворювання, ступінь патології, вираженість проявів. Для лікування оніхомікозів використовують системні антимікотики, зовнішню терапію з видаленням нігтьової пластини або її частини, комбіновану терапію, а також лазеротерапію. Терміни і кратність застосування курсів лікування є різна і залежить від локалізації та вираженості процесу. Комбінована терапія демонструє більш суттєвий терапевтичний ефект та скорочує терміни лікування.

Оніхомікоз – заразне захворювання, схильне до частих рецидивів, тому слід дотримуватися важливих профілактичних правил: не ходити босоніж в басейні, спортивних залах; виконувати педикюр в салонах з якісною дезінфекцією обладнання; стежити за чистотою та пітливістю ніг.
Варто звернути увагу, що джерелом повторного зараження грибковою інфекцією є взуття, тому його рекомендується викинути або провести дезінфекцію спеціальними засобами.

Результат

Якісний результат — це правильно підібраний метод лікування та профілактика повторної появи захворювання. У МЦ “НОВОDЕРМ” кваліфіковані лікарі мають великий досвід лікування оніхомікозу, спрямованого, в першу чергу, на виявлення причин появи захворювання та призначення ефективної і дієвої терапії індивідуально для кожного пацієнта.