Мозолі, натоптиші

Всі навантаження, які витримують протягом дня наші ніжки, неможливо було б винести, якби не захисні властивості шкіри. Мозолі і натоптиші — це затверділа та ороговіла шкіра. Епідерміс є багатошаровою і постійно оновлюваною структурою. Його зовнішні шари складаються з повністю ороговілих клітин, які захищають шкіру від пошкоджень і запобігають надмірному випаровуванню вологи. Проте іноді шкіра стає сухою, відмерлі клітини не відлущуються, а злипаються у товстий панцир і утворюють мозолі або натоптиші. Це стає проблемою не тільки естетичною, а й функціональною.

Проблема появи мозолів і натоптишів зустрічається у багатьох людей.

Головними симптомами є:
– огрубіла і потовщена ділянка шкіри;
– затверділа шкіра у вигляді випуклої “шишки”;
– сухість та шершавість, яка супроводжується лущенням.
Крім цього, з’являється дискомфорт при ходьбі і навіть може змінюватись ходьба.

Важливо розрізняти мозолі від натоптишів. Мозолі, зазвичай, виникають у верхній частині стопи і між пальцями, але можуть з’являтися і на підошвах ніг. Мають форму опуклого наросту зі стрижнем всередині, що часто при натисканні супроводжується болем.
Натоптиші розвиваються під тиском ваги людини та постійного тертя підошви ніг, п’яток, колін, долонь.

Чи потрібне спеціальне лікування від мозолів і натоптишів? Якщо вони не викликають болю, то ні. Для цього достатньо лише правильного догляду. Але причину виникнення мозолів та натоптишів слід усунути зразу після їх появи.
Якщо проблема не пов’язана з внутрішньою патологією і носінням незручного взуття, то як правило, потрібно шукати причину в неправильному догляді за стопами. Якщо мозолі та натоптиші на ногах виникли з уже існуючими проблемами і дефектами (плоскостопість, діабетична стопа і ін.), то краще звернутися до лікаря-подолога.

Як лікувати мозолі? У клініці “НОВОDЕРМ” лікування натоптишів і мозолів проводиться за допомогою рідкого азоту, лазерного видалення або апаратного видалення за допомогою фрез, в комплексі зі спеціальним доглядом.
Утворення мозолів та натоптишів не є приємним явищем, тому краще передбачити їх появу заздалегідь.

Що може запобігти появі мозолів і натоптишів? Найперше, це правильно підібране взуття. Слід враховувати розмір, матеріал, якість.
Для людей з проблемними ногами краще брати ортопедичне взуття. З іншого боку, можна застосовувати ортопедичні устілки, захисні підкладки, пелоти, підп’яточники, ортези. Вони є дуже корисні, особливо, якщо ноги часто потерпають від великих навантажень.

Результат

Таку проблему, як мозолі і натоптиші можна легко виправити та попередити. Проте для діагностики та правильного лікування потрібна фахова допомога лікаря-подолога. У МЦ “НОВОDЕРМ” лікарі високої кваліфікації не лиши нададуть вам вчасну допомогу, а й корисні поради про те, як доглядати за шкірою ніг, щоб попередити появу нових утворень. Швидкий результат не забариться.