Хто такий подолог?

Подолог - це фахівець в області подології. Фахівець, який займається лікуванням, діагностикою та профілактикою захворювань стоп людини. Крім того, це лікар з медичною освітою є професійним майстром по апаратному педикюру.

Позначки:

Завдання подолога – виявити патологічні зміни на ранніх стадіях, коли ще можна впоратися з проблемами в умовах салону, не вдаючись до хірургічного втручання або допомоги інших фахівців, і здійснити обробку стопи відповідно до встановленого діагнозу.

Таким чином, подолог є сполучною ланкою між пацієнтом і лікарем (ендокринологом, ортопедом, флебологом і т. д.). І тільки необхідні медичні знання допоможуть майстрам педикюру перетворити гігієнічний догляд за ногами, яким зараз є педикюр, в оздоровлюючу медичну процедуру.

Під компетенцію подолога потрапляють: суглоби, кістки, нерви, м’язи, сухожилля, зв’язки, кровоносні судини. Все це стосується зокрема нижніх кінцівок. Відповідно, спираючись на специфіку діяльності цього фахівця, можна позначити ряд проблем, з якими до нього необхідно звернутися в разі виявлення найменших їх проявів.

Крім того, в списку нижче також додані і захворювання, що вимагають спостереження у цього фахівця:

деформація нігтьових пластин, вроджена патологія будови нігтя;
 бородавки;
 мозолі;
 врослий ніготь;
 грибок нігтів;
 потовщення шкіри;
 наявність особливого типу захворювань, що провокують порушення трофіки нижніх кінцівок (наприклад, цукровий діабет, супутні йому патології, що потрапляє під пункт – діабетична стопа);
› біль в стопі / в стопах;
› порожниста стопа;
› артроз суглоба;
› п’яткова шпора;
› неврома Мортона;
› тунельний синдром;
› п’яткова шпора;
› епіфіз з ураженням п’яткової кістки;
› деформації пальців нижніх кінцівок.

Основна робота подолога – це догляд за ступнями і підтримання їх здоров’я. Саме цей фахівець дозволяє впоратися із захворюваннями нижніх кінцівок, сприяє профілактиці патологій.

Виконання медичного педикюру, усунення тріщин на п’ятах, видалення натоптишів і мозолів, лікування гіпергідрозу – все це входить в компетенцію подолога, а не косметолога салону краси. Лікар має знання щодо реалізації методик, спрямованих на протезування нігтьових пластин. Крім того, тільки подолог зможе дати професійні рекомендації щодо правильного догляду за нижніми кінцівками.

Найважливіший напрямок діяльності подолога – це усунення ускладнень цукрового діабету, які часто виявляються саме в області стоп. Такі пацієнти втрачають чутливість стопи, шкіра на ногах починає грубіти, між пальцями і на п’ятах формуються глибокі тріщини. Найсерйознішим ускладненням даної патології стає гангрена стопи. Тому всім хворим на цукровий діабет дається обов’язкова рекомендація у вигляді регулярного відвідування подолога.

Часто відбувається так, що люди страждають від хвороб стоп протягом усього життя, вважаючи наявний дискомфорт варіантом норми. Іноді такі хворі звертаються за допомогою в салони краси, де їм нерідко пропонують усунути наявний недолік радикальним способом, наприклад, за допомогою лазера. Однак, просто видалити наявний недолік – не означає позбутися його назавжди, часто захворювання схильне до рецидиву, тому що не були визначені причини його виникнення. Саме цим займається подолог. Так, наприклад, у виникненні мозолів може бути винна нерівномірне навантаження на стопи, що вимагає ортопедичного лікування. Саме це виявляє подолог і відправляє пацієнта на консультацію до ортопеда. В іншому випадку позбутися від мозолів повністю не вдасться.

Якщо дефекти у пацієнта не дуже виражені, то лікар в змозі усунути їх прямо в своєму кабінеті. Наприклад, коли людина страждає від неправильного положення пальців, доктор може виготовити коректор за індивідуальними розмірами пацієнта – ортез. Крім того, звернутися до лікаря можна і з профілактичною метою, наприклад, для чищення або обробки стоп з використанням спеціалізованих препаратів, для корекції обертання нігтів і т. д.