Лазерне лікування Акне

Ефективність лікування вугрової хвороби лазерним випромінюванням обумовлена тим, що метод дозволяє враховувати різні фактори, що впливають на розвиток акне, і перш за все тяжкість самого захворювання на різних його стадіях.

Акне ( вугрова хвороба ) – хронічне рецидивуюче захворювання сально-волосяних фолікулів. Скупчення в фолікулах зайвого жиру, надмірне зроговіння жирових проток і їх закупорка ведуть до розмноження в них мікробів , наслідком чого є дисфункція шкірних сальних залоз. Слід сказати і про таку проблему, як ускладнення акне: застійні плями, телеангіектазії, атрофічні і гіпертрофічні рубці.

Лазерне випромінювання направлено на окремі уражені ділянки шкіри, при цьому, що дуже важливо, воно не зачіпає здорові тканини. Одночасно лазерний вплив знижує активність роботи сальних залоз, сприяє швидкому загоєнню ранок, поліпшенню кровопостачання, нормалізації процесів вироблення шкірного сала.

У лікуванні пацієнтів з акне лікарі ставлять три завдання:
– домогтися повного клінічного вилікування ( зникнення всіх елементів акне);
– запобігти розвитку рубцевих змін ( постакне ) або поліпшити стан вже наявних рубців;
– розробити індивідуальний комплекс профілактичних заходів, що запобігає розвитку вугрової висипки в майбутньому.

Переваги лазерного лікування акне:
Використання лазера можливо при всіх формах вугрової висипки , на будь-якому етапі її розвитку: можна не тільки очистити шкірний покрив від хвороботворних мікроорганізмів , але також позбавити хворого від ущільнень , запальних процесів і набряклості шкіри. Більше того , саме лазерна терапія дозволяє відновити обмінні процеси в шкірі , стимулювати синтез нових клітин і відлущити ороговілі .

Ще однією перевагою лазерного лікування є те , що воно дає стійку, тривалу ремісію проявів акне і не призводить до звикання .

При дотриманні рекомендацій лікаря лазерну терапію акне можна проводити в будь-який час року. І це дуже важливо , тому що найчастіше у багатьох пацієнтів загострення вугрової хвороби мають сезонний характер: в осінньо -зимовий період їх провокує холод , влітку – спека і УФ- випромінювання .У більшості випадків лікування лазером не викликає ускладнень .

При призначенні лазерної терапії потрібно пам’ятати про протипокази та обмеження:

• вагітність;

• лактація;

• наявність кардіостимулятора;

• цукровий діабет у стадії декомпенсації ;

• прийом ретиноїдів ( синтетичних препаратів вітаміну А ) протягом останніх 6 місяців;

• прийом антибіотиків групи тетрацикліну або інших медикаментів , що підвищують чутливість шкіри до світла , протягом минулого місяця;

• вірус герпесу всіх типів, хронічні дерматози з порушенням цілісності шкіри ( екзема, псоріаз і пр ) в області застосування лікування;

• виконання протягом останніх 2 тижнів глибокої хімічної або механічної шліфовки шкіри (пілінгу) в областях планованого застосування лазера;

• ін’єкції колагену або інших наповнювачів протягом останніх 2 тижнів в областях планованого застосування лазера;

• інтенсивний загар строком менше 4 тижнів.

Для повного одужання і досягнення стійкого ефекту потрібно комплексний підхід до проблеми, що передбачає усунення як зовнішніх, так і внутрішніх чинників розвитку акне. Курс лазерних процедур – одна із складових комплексного лікування поряд з антибактеріальною і гормональної терапією , а після закінчення цього курсу дуже важливо проводити профілактику рецидивів.

Використання лазера можливо при всіх формах вугрової висипки, на будь-якому етапі її розвитку.