Лазерне лікування грибка нігтів

Лікування грибка нігтів лазером є одним з кращих досягнень в сучасній дерматології. Завдяки лазеру, пацієнти, які страждали грибком нігтів протягом багатьох років, тепер, всього за 3-4 процедури, можуть позбутися грибка.

Позначки:

Оніхомікози – це грибкові захворювання нігтів, які викликаються різними видами паразитарних грибків.

Проблема грибкових уражень нігтів є надзвичайно поширеною та актуальною, оскільки створює для пацієнтів масу незручностей (іноді больові відчуття та дискомфорт – при значному потовщенні та деформації нігтьових пластинок). До групи ризику належать пацієнти з дерматомікозом стопи, дистрофією нігтів, порушенням кровообігу і люди похилого віку. Нігті на ногах інфікуються в 10 разів частіше, ніж на руках. Лікування грибкових уражень нігтів процес доволі тривалий та клопіткий.

Розрізняють 4 види оніхомікоза:

1. Дистальний-латеральний, найбільш часто зустрічається і являє собою поразку нігтя у вільного краю. При цьому ніготь може змінювати свій колір від зеленого до коричневого.

2. Білий поверхневий навпаки, одна з рідкісних форм даної хвороби. Тут грибок вражає бічні сторони нігтя, утворюючи невеликі білі острівці (звідки і назва).

3. Проксимальний піднігтьовий, також дуже рідкісний. З’являються плями в області лунки і нігтьового ложа, може виникнути відшарування нігтьової пластини. Супроводжується ураженням заднього валика.

4. Тотальний дистрофічний є поразка всього нігтя. Кришиться нігтьова пластина і нормальний ніготь може вже не вирости.

До поширених причин виникнення оніхомікозу можна віднести наступні:

механічні травми нігтів

постійне зіткнення з хімічно шкідливими речовинами

носіння синтетичної, тісного або вузького незручного взуття

порушення кровообігу або обміну речовин, слабка імунна система

Лікування

На сьогоднішній день існує доволі широкий спектр протигрибкових засобів, схема лікування у кожному конкретному випадку підбирається лікарем індивідуально та залежить від багатьох факторів (ступеню ураженості нігтів, віку пацієнта, наявності супутніх захворювань). Але поряд із загально затвердженими засобами терапії існують також допоміжні методи лікування. До них, зокрема, належить лазеротерапія.

Лазерне випромінювання має потужну антимікробну та фунгіцидну дію, тобто здатне локально руйнувати бактерії та грибки. Метод є безболісним та безпечним, практично немає протипоказів (окрім важких супутніх захворювань та індивідуальної непереносимості лазерного випромінювання), дозволений для використання у дітей та вагітних. Застосування у комплексному лікуванні сучасних лазерних установок дозволяє скоротити терміни стандартизованої терапії, пришвидшити одужання та неабияк покращити якість життя пацієнтів з грибковими ураженнями нігтів.