Обережно, сонце!

Саме ультрафіолет сприяє розвитку раку шкіри і появі зморшок! Ультрафіолет не рятує від акне. Солярій так само шкідливий і може призвести до раку шкіри, включаючи меланому (найбільш смертоносний тип раку шкіри).

Існує кілька типів сонячних променів. З них нам слід знати про ультрафіолетові промені УФ-А і УФ-В (UVA і UVB), які найбільш активні й здатні впливати на організм людини. Саме завдяки ним на шкірі з’являється засмага, вони ж є причиною опіків а також є основними винуватцями виникнення новоутворень і можуть бути причиною гіпер-пігментних плям.

UVA – дуже підступні промені: на відміну від UVB вони не гріють і проникають глибоко в шкіру, не викликаючи при цьому ніяких відчуттів. Обидва види променів здатні проникати в саме серце клітки й викликати ушкодження ДНК, що може привести до необоротних змін на клітинному рівні, а іноді й до раку шкіри.

Дія сонячного світла є основною причиною старіння; на цей чинник припадає 90% (!) проблем, пов’язаних з цим процесом. Небезпечний факт: Ви можете прожити декілька десятиліть, зазнаючи впливу сонячного світла до того, як ознаки фотостаріння стануть помітними, тому найкраще проявити обачність та почати користуватися засобами захисту від шкідливого впливу сонячного проміння якомога раніше.

Перебування під дією сонця травмує клітини шкіри та руйнує колаген і еластин, 2 найбільш важливих білки, які забезпечують міцність та пружність шкіри. Слід очікувати зниження рівня колагену на 20%, якщо Вам подобається засмагати. При значних пошкодженнях шкіри сонячним світлом епідерміс стає більш товстим, відновлення клітин шкіри сповільнюється, виникає сухість та шаруватість. Колір шкіри також може стати нерівномірним, оскільки сонячне світло впливає на пігментацію шкіри. Ступінь змін під дією сонячного світла залежить від типу шкіри та загального часу перебування на сонці.

Одночасно зі зростанням опромінення у повітрі збільшується кількість вільних радикалів, які підсилюють шкідливу дію сонця і пришвидшують старіння.

Наступає літо, отже, ми будемо частіше знаходитися на сонці у спекотні дні, а значить, – засмагати. Варто оцінити, як сонце впливатиме саме на вашу шкіру, та яким чином зменшити шкідливий вплив на неї.

Як себе захистити?

Менше перебувайте на сонці між 10 і 16 годинами, коли ультрафіолетове випромінювання особливо інтенсивне;

Намагайтесь частіше бути в тіні;

Носіть вільний одяг зі щільної тканини, який покриває руки й ноги;

Одягайте капелюх з широкими крисами, щоб захистити очі, вуха, обличчя і шию;

+ Носіть великі сонцезахисні окуляри, які закривають бокові поля зору і затримують від 99 до 100 відсотків випромінювання виду УФ-А і УФ-В. Такі окуляри добре захищають очі;

+ Користуйтеся сонцезахисними засобами. Кожні дві години наносьте на тіло достатню кількість засобу з фактором захисту не менше 15;

+ Радять не користуватись сонячними лампами, горизонтальними чи вертикальними соляріями з ультрафіолетовим випромінюванням, яке небезпечне для шкіри;

+ Подбайте про захист немовлят і малих дітей, чия шкіра особливо вразлива;

Ніколи не спіть на сонці;

Слідкуйте за кількістю і виглядом родимок. Якщо вони збільшились, збільшилась їх кількість, змінилась їх форма або колір, то необхідно звернутись до лікаря, який за допомогою сучасного візуального методу – дерматоскопії зможе ретельно дослідити структуру родинки чи іншого новоутвору і, при необхідності, уточнити діагностику ранніх стадій меланоми, коли злоякісні новоутвори ще не метастазують.

Приїхавши на море на десять-п’ятнадцять днів, ви намагаєтеся компенсувати тривалу нестачу тепла багатогодинним безперервним перебуванням на пляжі. Протистояти такому може тільки людський організм з міцною імунною системою – тільки він здатний виробляти достатню кількість меланіну для правильного «засвоєння» ультрафіолету і його перетворення в розкішну засмагу. Якщо ви перед туристичною поїздкою перехворіли інфекційним захворюванням, або ваш імунітет ніколи не відрізнявся стійкістю – почніть пити мультивітамінний комплекс приблизно за місяць до відпустки. Простежте, щоб у його складі були вітаміни A, B і PP. Смаглява шкіра не схильна згорянню, засмага на неї лягає швидко і безболісно. Однак, якщо у вас суха шкіра, не забувайте користуватися кремом або лосьйоном з УФ-захистом. Тимчасово відмовтеся від користування скрабом. Регулярний пілінг стоншує верхній шар епідермісу і знижує рівень природного самозахисту шкіри. Пристрасть до глибокого очищення пор і позбавлення від відмерлих клітин зіграє з вами злий жарт – ви почервонієте в перший же вихід на пляж або «перетворитеся» в плямистого леопарда.

Лікар  дерматолог в Новодерм, допоможе правильно підготувати шкіру до прийому «сонячних ван», підбере відповідний до вашого типу шкіри захист, а також дасть поради щодо коректного перебування на сонці, яке піде вам на користь. Якщо ви допоможете своїй шкірі пристосуватися до палючого сонця, вона відповість вам взаємністю у вигляді вишуканого та рівного шоколадного відтінку.

Засмагайте з користю для свого здоров’я разом з Новодерм!