Огрубіння шкіри стопи

Тема огрубіння шкіри стоп актуальна для всіх. Жінкам хочеться носити босоніжки і відкриті туфельки, чоловіки ж надають цьому менше значення, але дискомфорт та біль, які виникають при огрубінні шкіри стоп, неприємні нікому.

Позначки:

Причини загрубілі шкіри на п’ятах

Однією з причин огрубіння шкіри стоп може бути спосіб життя – наприклад ті, хто багато часу проводить стоячи на роботі: продавець, офіціант або перукар;  або незручне взуття, особливо на підборах, коли вага тіла розподіляється нерівномірно, а також ходіння босоніж, звичайно, що корисно, але ногам після цього потрібен особливий догляд. Також причиною може стати зайва вага. Навантаження на п’яти збільшується під тиском маси тіла.

Огрубіння п’ят – не тільки косметична проблема. Буває так, що в організмі відбуваються певні порушення в цьому випадку треба до лікаря звертатися, а не займатися самолікуванням.

Про що повідомляє стопа

• Роздратована, суха шкіра стоп з вираженими натоптишами під великими пальцями може сигналізувати про брак вітамінів А і групи В, бути результатом загального виснаження організму або ж тривалого нервового перенапруження.

• Огрубіння шкіри під мізинцями лівої стопи може говорити про якісь неполадки в роботі серця, а таке ж огрубіння шкіри під мізинцем правої стопи – про проблеми з печінкою.

• Загрубіла шкіра на зовнішніх краях верхніх фаланг великих пальців може свідчити про збої в роботі щитовидної залози. Причому якщо при подібного роду мозолях вага людини перевищує норму, то це говорить про уповільнення обміну речовин. А ось якщо людина занадто худа, схильна до дратівливості, то це вже може сигналізувати про підвищення функції щитовидної залози.

• Своєрідні «підкови» навколо п’ят зазвичай говорять про початок якихось патологічних змін в суглобах.

• Мозолі на подушечках під пальцями сигналізують про наявні проблеми з кишечником.

• При порушеннях роботи імунної системи організму відбувається зроговіння шкіри всієї поверхні п’ят, яка починає місцями тріскатися, а самі п’яти стають надзвичайно щільними, грубими.

• Мозольні смужки по зовнішніх краях ступней сигналізують про можливу патології хребта.

• Мозолі на кісточках великих пальців стоп у жінок говорять про наявність якихось гінекологічних захворювань, в той час як такі ж мозолі у чоловіків сигналізують про порушення в роботі передміхурової залози і про загрозу простатиту.

Грибок теж буває причиною огрубіння і розтріскування шкіри на п’ятах – це вже дерматологічна проблема, і лікування повинно бути специфічним.
За п’ятами треба доглядати цілеспрямовано і систематично.

 Профілактика

1) Підбирайте зручне взуття в розмір з вашою ногою, краще щоб стопа відчувала себе вільно, ніж була б здавлена, також при виборі взуття звертайте увагу на матеріал, рекомендується, щоб він був натуральним і м’яким.

2) Займатися гімнастикою для стоп кілька разів на день.

3) Стежте за своїм організмом і дотримуйтеся здорового харчування.

4) Розпарювальні ванночки з додаванням морської солі чи лимонного соку для ніг. Після розпарювання і обробки ніг обов’язково нанесіть на стопи живильний крем або масло з вітаміном E і надіньте шкарпетки. Ці процедури допоможуть вам не тільки привести ноги в порядок, але і значно поліпшать стан шкіри на стопах, а також вплинуть на зміцнення і швидке зростання нігтьових пластин.

5) Грубу шкіру п’ят чистити потрібно перед душем або прийняттям ванни. Не можна чистити під час водних процедур, тому що, разом з розпареною ороговілою шкірою буде відходити і хороша шкіра.

6) Не обрізайте грубу шкіру з ніг бритвою і іншими засобами, так вона стане ще гіршою!

При дискомфорті та больвих відчуттях у ногах, радимо одразу звернутись до фахівця, лікаря-подолога, який проведе консультацію, та підбере індивідуальне лікування за Вашими потребами!

Ваша заявка прийнята!
Наш адміністратор Вам якнайшвидше зателефонує
та дасть відповідь на усі питання.

Залиште свій номер телефону та наш адміністратор Вам
як найшвидше зателефонує та дасть відповідь на усі питання.

+38