Огрубіння шкіри стопи

Тема огрубіння шкіри стоп актуальна для всіх. Жінкам хочеться носити босоніжки і відкриті туфельки, чоловіки ж надають цьому менше значення, але дискомфорт та біль, які виникають при огрубінні шкіри стоп, неприємні нікому.

Позначки:

Причини загрубілі шкіри на п’ятах

Однією з причин огрубіння шкіри стоп може бути спосіб життя – наприклад ті, хто багато часу проводить стоячи на роботі: продавець, офіціант або перукар;  або незручне взуття, особливо на підборах, коли вага тіла розподіляється нерівномірно, а також ходіння босоніж, звичайно, що корисно, але ногам після цього потрібен особливий догляд. Також причиною може стати зайва вага. Навантаження на п’яти збільшується під тиском маси тіла.

Огрубіння п’ят – не тільки косметична проблема. Буває так, що в організмі відбуваються певні порушення в цьому випадку треба до лікаря звертатися, а не займатися самолікуванням.

Про що повідомляє стопа

• Роздратована, суха шкіра стоп з вираженими натоптишами під великими пальцями може сигналізувати про брак вітамінів А і групи В, бути результатом загального виснаження організму або ж тривалого нервового перенапруження.

• Огрубіння шкіри під мізинцями лівої стопи може говорити про якісь неполадки в роботі серця, а таке ж огрубіння шкіри під мізинцем правої стопи – про проблеми з печінкою.

• Загрубіла шкіра на зовнішніх краях верхніх фаланг великих пальців може свідчити про збої в роботі щитовидної залози. Причому якщо при подібного роду мозолях вага людини перевищує норму, то це говорить про уповільнення обміну речовин. А ось якщо людина занадто худа, схильна до дратівливості, то це вже може сигналізувати про підвищення функції щитовидної залози.

• Своєрідні «підкови» навколо п’ят зазвичай говорять про початок якихось патологічних змін в суглобах.

• Мозолі на подушечках під пальцями сигналізують про наявні проблеми з кишечником.

• При порушеннях роботи імунної системи організму відбувається зроговіння шкіри всієї поверхні п’ят, яка починає місцями тріскатися, а самі п’яти стають надзвичайно щільними, грубими.

• Мозольні смужки по зовнішніх краях ступней сигналізують про можливу патології хребта.

• Мозолі на кісточках великих пальців стоп у жінок говорять про наявність якихось гінекологічних захворювань, в той час як такі ж мозолі у чоловіків сигналізують про порушення в роботі передміхурової залози і про загрозу простатиту.

Грибок теж буває причиною огрубіння і розтріскування шкіри на п’ятах – це вже дерматологічна проблема, і лікування повинно бути специфічним.
За п’ятами треба доглядати цілеспрямовано і систематично.

 Профілактика

1) Підбирайте зручне взуття в розмір з вашою ногою, краще щоб стопа відчувала себе вільно, ніж була б здавлена, також при виборі взуття звертайте увагу на матеріал, рекомендується, щоб він був натуральним і м’яким.

2) Займатися гімнастикою для стоп кілька разів на день.

3) Стежте за своїм організмом і дотримуйтеся здорового харчування.

4) Розпарювальні ванночки з додаванням морської солі чи лимонного соку для ніг. Після розпарювання і обробки ніг обов’язково нанесіть на стопи живильний крем або масло з вітаміном E і надіньте шкарпетки. Ці процедури допоможуть вам не тільки привести ноги в порядок, але і значно поліпшать стан шкіри на стопах, а також вплинуть на зміцнення і швидке зростання нігтьових пластин.

5) Грубу шкіру п’ят чистити потрібно перед душем або прийняттям ванни. Не можна чистити під час водних процедур, тому що, разом з розпареною ороговілою шкірою буде відходити і хороша шкіра.

6) Не обрізайте грубу шкіру з ніг бритвою і іншими засобами, так вона стане ще гіршою!

При дискомфорті та больвих відчуттях у ногах, радимо одразу звернутись до фахівця, лікаря-подолога, який проведе консультацію, та підбере індивідуальне лікування за Вашими потребами!