Склеротерапія

Чим більше часу сучасна людина проводить в сидячому положенні за комп'ютером або в автомобілі, тим вище ризик розвитку варикозного розширення вен. Одне з дуже неприємних наслідків - викликані розширенням поверхневих вен.

Позначки:

Варикоз – це захворювання вен.  Це одне із захворювань, коли вени розширюються, розтягуються, втрачають свою гнучкість та еластичність, з’являється важкість в ногах, можлива гіперпігментація шкіри нижніх кінцівок. Згодом з’являються екзематичні висипання і навіть виразки.

Причини варикозу нижніх кінцівок:

– вроджена чи набута недостатність клапанів вен;

– інтоксикації, травми, надмірне фізичне навантаження, вагітність, ожиріння, старший вік;

– прийом протизаплідних препаратів;

– стояча робота;

– плоскостопість.

Існують різні способи лікування і профілактики варикозної хвороби. На початкових стадіях ще доцільно проводити профілактичні заходи (періодичні фізичні вправи при постійній сидячій чи стоячій роботі, тим самим посилюючи венозний відтік крові).

До методів лікування відносяться: 

1. Медикаментозне лікування – спрямоване на зменшення набряків, відчуття жару та інших неприємних відчуттів в нижніх кінцівках; а також на сповільнення прогресування рецидивів.

2. Компресійний трикотаж: сприяє покращенню венозного відтоку, попередженню застою і профілактики прогресування захворювання, а також в якості доповнення до інших методів лікування.

3. Хірургічне видалення вен. Даний метод все частіше уступає склеротерапії (за кордономи 85 % пацієнтів проходять лікування за допомогою склеротерапії).

4. Склеротерапія – введення різкої склерозуючої речовини в вену. Більш ефективний вид склеротерапії, Foam-склеротерапія (пінна склеротерапія)дозволяє видаляти як великі, так і малі варикозні розширені вени. Пінна склеротерапія на сьогоднішній день є золотим стандартом лікування варикозного розширення нижніх кінцівок і трофічних виразок.

В основі лікування – ін’єкції спеціального лікарського препарату – склерозанта. Уражена вена звужується зсередини і перестає працювати, а кров відтікає по здорових венах. Для її виконання використовуються  спеціальні тонкі голки або мікрокатетери. Процедура абсолютно безпечна, практично безболісна і дає хороші результати.

Переваги пінної склеротерапії:

+ проводиться склеротерапія варикозно розширених вен, ретикулярних вен і телеангієктазій двох нижніх кінцівок за одну процедуру;

+ успішне лікування ускладнень варикозу (трофічні виразки);

+ лікування варикозу проводиться без госпіталізації, протягом години;

+ лікування можна комбінувати з напруженим трудовим графіком;

+ хороший косметичний ефект відразу ж після лікування;

+ практична відсутність проти показів;

+ варикозна розширена вена видаляється без болі, без розрізів і без наркозу!