Сухість і ламкість волосся

У чому основна причина ламкості волосся? Як запобігти цій проблемі та коли починати своєчасне лікування? Пам'ятайте, що волосся живиться зсередини і стан вашого організму відбивається на його стані. Спочатку потрібно усунути причини.

Позначки:

Знання причин, які привели до ламкості волосся – запорука їх успішного лікування. На ламкість волосся може вплинути, як зовнішні, так і внутрішні причини. До зовнішніх причин, можна віднести:

1. Температурний чинник. Сюди відносимо всі прилади для укладання волосся – фен, праска для випрямлення волосся, щипці для завивки, висушування дія сонця, солярій, холодний вітер, дощ, мороз. Тому, для початку почніть захищати волосся головними уборами та відмовтеся від «гарячої» укладки.

2. Неправильний вибір гребінця. Гострі зубчики, задирки на гребінці, а також металеві і залізні гребінці надають травмуючу дію на волосся і вони починають ламатися.

3. Неправильне миття голови. Ламкість волосся може викликати гаряча і жорстка вода. Тому мити волосся рекомендується водою температури тіла, а пом’якшити воду можна, додавши в неї сік половини лимона (на 1 літр води). Після миття волосся краще висушити природним шляхом, після того як воно трохи підсохне розчесати його. Але не в якому разі не розчісуйте волосся вогким. Це призводить до ламкості, перетину і витягує волосся, роблячи його тонше.

4. Зловживання засобами для фіксації. Як правило, в них міститься спирт, який висушує волосся і призводить до ламкості. Краще скоротити використання подібних засобів або ж ретельно змивати їх.

5. Фарбування волосся, особливо хімічна завивка, призводить до сухості, ламкості. Фарбувати волосся слід проводити тільки щадними засобами, що містять поживні і зволожуючі речовини.

6. Тривале носіння однієї зачіски, особливо тієї, де волосся здавлене в хвіст, косу або начісування. Хоча б вдома розпускайте волосся.

Внутрішні причини появи ламкості волосся

До внутрішніх причин, яка викликає ламкість волосся, можна віднести різноманітні хвороби шлунково-кишкового тракту, гормональні збої, стреси, прийом певних лікарських препаратів і так далі. Пам’ятайте, що волосся харчуються зсередини і стан вашого організму відбивається на стані волосся. Збалансоване харчування, відсутність шкідливих звичок, фізична активність, повноцінний відпочинок допоможуть вам вирішити проблему ламкості волосся і повернути волоссю колишній блиск і красу. Щоб прибрати ламкість волосся, пийте протягом місяця як мінімум 2 літри чистої води в день і вживайте більше овочевих і фруктових страв, а також зелені і горіхів.

Загальні рекомендації трихолога:

  • Відмова від шкідливих звичок (куріння, вживання алкоголю);
  • Нормалізація режиму праці та відпочинку – повноцінний сон не менше 7 годин щодня;
  • Велика кількість білка і рослинної їжі в раціоні – нежирне м’ясо, яйця, молочні продукти, зелень, сирі і тушковані овочі, рослинні масла, горіхи.
  • Велике вживання негазованої води, що перекриває втрати під час інтенсивних навантажень і т.д .;
  • Підвищення загального рівня вологості в приміщенні, де ви проводите цілий день. Для вимірювання рівня вологості використовують спеціальний прилад – гігрометр.

Засоби для ламкого волосся повинні включати наступні інгредієнти:

  • Кератин – є основним будівельним матеріалом для волоса, який відновлює його структуру.
  • Вітамінні комплекси, зокрема, вітаміни А, Е, групи B.
  • Декспантенол – нормалізує обмін речовин в клітинах, відновлює роздратовану і суху шкіру голови.
  • Лецитин – ефективний в лікуванні ламких і посічених кінчиків волосся, підвищує їх еластичність і опір травмуючим факторів.