Видалення новоутворів

Родимки, бородавки, жировики ... Хто б міг подумати, що ці цілком нешкідливі косметичні дефекти стоять в одному ряду з куди більш неприємними онкологічними патологіями. Як і чому вони з'являються? В яких випадках їх потрібно видаляти?

Новоутворами називають будь-які локальні зміни на шкірі чи слизових оболонках, що виникають протягом певного періоду часу і змінюють рельєф шкіри, загальний вигляд. Вони можуть бути або генетично детерміновані (невуси) або спровоковані хронічним впливом УФ променя (геліотропні кератоми, базаліоми) чи внаслідок вірусної інфекції (папіломи, бородавки, гострокінцеві кондиломи, контагіозний молюск) або через порушення обміну речовин (холестеринові бляшки, кольцефікати), чи при вугровій хворобі (комедони, міліуми), а також окрема група – кисти (волосяна, епідермальна), гіперплазії сальних залоз та ін.

Всі новоутвори розділяють на доброякісні та злоякісні.

До доброякісних новоутворень шкіри відносять:

бородавки

папіломи

кондиломи;

невуси (родимки і родимі плями);

пухлини з залоз: сірінгоми (з потових), аденоми і атероми (з сальних);

гемангіоми і лімфангіоми (з кровоносними і лімфатичними судинами);

пухлини з різних видів тканин: фіброми (зі сполучних), лейоміоми (з м’язових), ліпоми (з жирових);

неврогенні пухлини з нервових вузлів і волокон, та інші.

До злоякісних новоутвореннь шкіри відносять:

базаліома або базальноклітинний рак (пухлина розвивається з базальних клітинах епідермісу, зустрічається найбільш часто);

плоскоклітинний рак (пухлина розвивається з клітин плоского епітелію);

новоутворення з придатків шкіри: сальних і потових залоз, волосяних фолікулів (зустрічається вкрай рідко);

меланома.

На превеликий жаль, нерідко доброякісні новоутворення під впливом несприятливих чинників можуть малігнізуватися (тобто стати злоякісними). І, як правило, перед Вами в таких випадках нерідко з’являються питання:

Чи є це шкірне утворення небезпечним?

Продовжує воно залишатися доброякісним або почалася малігнізація?

Чи є необхідність видаляти дане новоутворення шкіри або досить спостерігати за ним?

Чи небезпечна постійна травматизація (наприклад, одягом або травмою) родимки або невуса?

На всі ці питання Вам відповість досвідчений лікар-дерматоонколог!

– “Не всі знають, що меланома – один з найпоширеніших раків шкіри – є надзвичайно небезпечною пухлиною, схильною до стрімкого метастазування і стійкості до дії хіміотерапії. Єдиний 100% спосіб діагностики меланоми полягає у видаленні тканини і перевірці на наявність ракових клітин. Також, можна виявити момент переродження  новоутвора за допомогою цифрової дерматоскопії. Саме тому вкрай важливо регулярно перевіряти всі небезпечні родимки у дерматоонколога і при необхідності видаляти «підозрілі». Банальна родимка може бути причиною серйозних проблем.”

А ось лікарям-дерматоонкологам добре відомі ознаки, які дозволяють запідозрити високу ймовірність розвитку злоякісного процесу і попередити його виникнення.  

Видалення родимок – це не банальна робота, доступна звичайному лікарю. Потрібно чітко розуміти наскільки родимка безпечна. Це визначає методику видалення, необхідну в кожному конкретному випадку. Правильне видалення родимок включає обов’язкове цитологічне і гістологічне дослідження. У певних випадках, неграмотна операція, проведена без гістологічної верифікації, може принести істотну шкоду.

Ліпома – це пухлина, що утворилася через закупорку сальних залоз. Причини виникнення ліпом на сьогоднішній день невідомі. Ліпома може утворитися в будь-якому місці тіла, де є жирова тканина, найчастіше підшкірно – на голові, тулубі, нозі, руці. Зустрічаються випадки виникнення множинних ліпом. З віком липома може збільшуватися, що призводить до негарного косметичного дефекту.
Ліпома може перероджуватися в злоякісне новоутворення (малігнізуватися).

Діагностика новоутворень:

Первинна консультація дерматоонколога після огляду пацієнта, з’ясовуються всі обставини походження і зростання новоутворення шкіри;

Дерматоскопія. Даний метод діагностики дозволяє розглянути структуру новоутворення, визначити ризик злоякісності новоутворення;

Комп’ютерна томографія (при необхідності);

Консультація  – чи потрібне та коли планується  видалення новоутворення;

У клініці НОВОDЕРМ видалення новоутворень шкіри проводиться за допомогою лазерного видалення, електрокоагуляції та видалення пухлин рідким азотом.

Дерматоскопія дозволяє лікарю швидко, точно і безболісно визначити якість новоутворення, а значить – ефективно і безпечно провести лікування!

Всі вище перераховані новоутвори підлягають ретельному обстеженню, та при потребі видаленню з індивідуальним планом лікування та майбутньою профілактикою.