Як часто звертатись до гінеколога?

Відвідування гінеколога не дуже приємна процедура, але обов'язкова. Багато гінекологічних захворювань протікають без виражених проявів і при відсутності лікування, можуть призвести до серйозних і небезпечних ускладнень.

Позначки:

Коли потрібно звертатись до лікаря-гінеколога:

1) Зазвичай якщо дівчину нічого не турбує, то перший огляд буває в 15-16 років при проведенні диспансеризації в школі;

2) Після початку статевого життя відвідування гінеколога повинні стати регулярними. Один раз на рік при постійному статевому партнері і відсутності скарг. Також необхідно відвідувати гінеколога при зміні статевого партнера. В разі появи скарг до гінеколога слід звернутися відразу;

3) До 30 років гінеколога рекомендується відвідувати хоча б 1 раз в рік. Після 30 років – 2 рази на рік;

4) Також обов’язково спостерігатися у гінеколога під час вагітності. Якщо вагітність планується, то перед зачаттям теж слід побувати у гінеколога;

5) Після пологів рекомендується відвідати гінеколога через 1,5-2 місяці (якщо немає скарг, якщо є то відразу);

Ваш лікар має бути не лише кваліфікованим спеціалістом, а й людина якій Ви довіряєте, з якою Вам комфортно. 

Відразу після першої в житті менструації дівчинці слід відвідати гінеколога. Гінеколог розповість вашій доньці багато такого, про що ви самі говорити соромитеся, а може, і зовсім не знаєте.

Упідлітковому віці кардинально змінюється гормональний фон, його необхідно періодично контролювати лабораторними методами. Тому візит до гінеколога два рази на рік цілком виправданий.

З початком статевого життя,18-35 років дівчата повинні відвідувати лікаря-гінеколога частіше і добровільно. Щоб відстежити овуляцію, вчасно помітити розвиток ендометріозу, міоми, виявити кісти в яєчниках. Для запобігання вагітності або навпаки, її прискорення.

Якщо дівчина живе активним і не моногамним статевим життям, то доцільно при огляді взяти мазки для проведення бактеріологічного дослідження мікрофлори піхви .

Але основна мета оглядів (навіть якщо вас нічого не турбує) – профілактика раку шийки матки.

Жінки віком 33-45 років, зазвичай живе «спокійним» сімейним життям, тому може відвідувати гінеколога рідше, раз в рік достатньо, але не рідше ніж раз в три роки.  Обов’язковими є дослідження шийки матки – кольпоскопія і онкоцітологічне дослідження.

Після 45-ти років період пременопаузи і менопаузи. Радять, деякий час відвідувати гінеколога так само часто, як в юності: гормональна перебудова – це непростий етап в житті жінки.

Навіть якщо Вас нічого не турбує, варто відвідати лікаря-гінеколога хоча б один раз на рік!

Ваша заявка прийнята!
Наш адміністратор Вам якнайшвидше зателефонує
та дасть відповідь на усі питання.

Залиште свій номер телефону та наш адміністратор Вам
як найшвидше зателефонує та дасть відповідь на усі питання.

+38