Як часто звертатись до гінеколога?

Відвідування гінеколога не дуже приємна процедура, але обов'язкова. Багато гінекологічних захворювань протікають без виражених проявів і при відсутності лікування, можуть призвести до серйозних і небезпечних ускладнень.

Позначки:

Коли потрібно звертатись до лікаря-гінеколога:

1) Зазвичай якщо дівчину нічого не турбує, то перший огляд буває в 15-16 років при проведенні диспансеризації в школі;

2) Після початку статевого життя відвідування гінеколога повинні стати регулярними. Один раз на рік при постійному статевому партнері і відсутності скарг. Також необхідно відвідувати гінеколога при зміні статевого партнера. В разі появи скарг до гінеколога слід звернутися відразу;

3) До 30 років гінеколога рекомендується відвідувати хоча б 1 раз в рік. Після 30 років – 2 рази на рік;

4) Також обов’язково спостерігатися у гінеколога під час вагітності. Якщо вагітність планується, то перед зачаттям теж слід побувати у гінеколога;

5) Після пологів рекомендується відвідати гінеколога через 1,5-2 місяці (якщо немає скарг, якщо є то відразу);

Ваш лікар має бути не лише кваліфікованим спеціалістом, а й людина якій Ви довіряєте, з якою Вам комфортно. 

Відразу після першої в житті менструації дівчинці слід відвідати гінеколога. Гінеколог розповість вашій доньці багато такого, про що ви самі говорити соромитеся, а може, і зовсім не знаєте.

Упідлітковому віці кардинально змінюється гормональний фон, його необхідно періодично контролювати лабораторними методами. Тому візит до гінеколога два рази на рік цілком виправданий.

З початком статевого життя,18-35 років дівчата повинні відвідувати лікаря-гінеколога частіше і добровільно. Щоб відстежити овуляцію, вчасно помітити розвиток ендометріозу, міоми, виявити кісти в яєчниках. Для запобігання вагітності або навпаки, її прискорення.

Якщо дівчина живе активним і не моногамним статевим життям, то доцільно при огляді взяти мазки для проведення бактеріологічного дослідження мікрофлори піхви .

Але основна мета оглядів (навіть якщо вас нічого не турбує) – профілактика раку шийки матки.

Жінки віком 33-45 років, зазвичай живе «спокійним» сімейним життям, тому може відвідувати гінеколога рідше, раз в рік достатньо, але не рідше ніж раз в три роки.  Обов’язковими є дослідження шийки матки – кольпоскопія і онкоцітологічне дослідження.

Після 45-ти років період пременопаузи і менопаузи. Радять, деякий час відвідувати гінеколога так само часто, як в юності: гормональна перебудова – це непростий етап в житті жінки.

Навіть якщо Вас нічого не турбує, варто відвідати лікаря-гінеколога хоча б один раз на рік!