Здорова шкіра голови

Здорова шкіра голови - головний секрет красивого волосся! Ніякими найдорожчими шампунями не можна зробити волосся красивим, якщо є якісь внутрішні захворювання шкіри голови, які вимагають якісного і своєчасного лікування.

Позначки:

Про особливості шкіри голови

Верхній шар шкіри голови, роговий, виконує в першу чергу захисну функцію. І він же піддається найбільшому впливу ззовні: крім звичайних факторів (наприклад, сонця, вітру, перепаду температур, характеру харчування і т. п.), на нього впливаємо ще і ми самі, використовуючи засоби для укладання і забарвлення, а також гарячий фен.

Звичайний цикл життя клітин рогового шару шкіри голови становить близько 28 днів. Однак нерідко цей процес порушується, і відмирання клітин йде швидше, ніж це передбачено природою. Якщо ж клітини відмирають, наприклад, на 14 або на 20 день, то вони не встигають повністю втратити воду. В результаті такі клітини склеюються між собою і утворюють великі лусочки, які ми і називаємо лупою.

Крім зовнішніх агресивних чинників і неправильного догляду за шкірою голови, спровокувати появу лупи можуть порушення обміну речовин, стреси, деякі захворювання.

Ще одна проблема, з якою часто стикаються і чоловіки, і жінки, – передчасне випадання волосся. Це явище свідчить про порушення нормального циклу їх зростання, коли активна фаза коротшає, а кількість волосся, що знаходяться в стадії спокою і регресії, навпаки, збільшується.

Поступово кількість тонких, тендітних волосин збільшується, волосся рідшає і врешті-решт повністю замінюються пушковим волоссям.

Основні фактори, які ведуть до припинення росту волосся, – низький рівень мікроциркуляції крові в шкірі голови, атрофія фолікулів, викликана впливом гормону дигідротестостерону і старінням фолікулів. Спрямований вплив саме на ці чинники дає найкращий результат при лікуванні.

Ніякими найдорожчими шампунями не можна зробити волосся красивим, якщо є якісь внутрішні захворювання шкіри голови, які вимагають якісного і своєчасного лікування. У деяких випадках їх можна перелічити в домашніх умовах, якщо це незначні проблеми. Але самолікування може бути небезпечним, тому варто одразу звернутися до фахівця (трихолога або дерматолога) за професійною допомогою і лікуванням.